Чи знаєш ти, світе, як сиво ридає полин, як тяжко, як тужно моєму народу болить. 30 років з дня Чорн


Чорнобильська катастрофа примусила назавжди покинути рідні місця 250 тис. людей. Саме стільки осіб було евакуйовано із зони відчуження протягом 1986 року.

26 квітня 1986 року сталася аварія на Чорнобильській АЕС. Це страшна подія, яку згодом назвали трагедією ХХ століття, була найбільшою техногенною катастрофою.

Пропонуємо Вам кілька фактів про ЧАЕС:

Сумарний вихід радіоактивних матеріалів становив 50 мільйонів кюрі, що рівнозначно наслідкам вибухів 500 атомних бомб, скинутих в 1945 році на Хіросіму. З жерла реактора піднявся стовп продуктів горіння в кілька метрів заввишки. Із 190 тонн ядерного палива 90% потрапило в атмосферу землі. З найближчого міста Прип’яті на місце аварії направили понад 100 пожежників. Саме вони взяли на себе найбільшу дозу опромінення. За радянськими даними, під час ліквідації пожежі загинула 31 людина.

Для гасіння пожежі застосовувалися вертольоти, що скидають спеціальні склади для гасіння і запобігання ланцюговій реакції, а так само пісок і глину. Надалі виявилося, що вони, можливо, ще більш збільшили температуру реактора. Пожежа була згашена тільки 9 травня. Більшість жителів міста Прип’ять про аварію дізналися тільки в середині дня 26 квітня. Поки місто жило звичайним життям, радіоактивні речовини поширювалися з величезною швидкістю, переносилися з вітром. В Україні зараженою виявилася ділянка у 50 тис. квадратних кілометрів у 12 областях. Всі 47500 жителів міста Прип’ять були змушені покинути свої будинки на наступний день після катастрофи. Близько 300 людей почали повертатися додому вже через місяць. Територію, на якій вони селилися, пізніше назвали Зоною відчуження. До тих, хто повернувся назад, протягом 20 років не пускали родичів. Протягом всього 1986 року із зони відчуження було евакуйовано близько 250 тисяч осіб. Кількість жертв від найпотужнішої техногенної аварії експерти оцінюють неоднозначно від декількох тисяч до 100 тисяч чоловік. На ліквідацію наслідків вибуху було мобілізовано 600 тисяч чоловік зі всього Радянського Союзу.

Променева хвороба була виявлена у 134 чоловік, з тих, хто був на аварійному блоці в першу добу. З них 28 осіб загинули протягом місяця після аварії. Радіоактивному опромінюванню піддалися майже 8,4 млн жителів Білорусі, України та Росії. Дані про кількість загиблих від наслідків вибуху за 20 років розходяться – від 4 до 10 тисяч осіб. Непридатними для проживання залишилися 150 тисяч квадратних кілометрів довкола Чорнобильської АЕС, повідомляє cikavo-znaty.

Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2016/04/26/avariya_na_chaes_prymusyla_pokynuty_domivky_chvert_milyona_osib_693875

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now