Нове Положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти

September 3, 2019

Чимало батьків школярів Миколаївщини цікавляться, як перевести дитину на індивідуальне навчання. З цього питання консультує начальник Головного територіального управління юстиції в Миколаївській області Роман Возняк, пишуть  Іzvestia.nikolaev.ua

 

     Міністерство освіти і науки України наказом від 10 липня 2019 № 955 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 12 січня 2016 N 8», який вступив в силу 20.08.2019, оновило Положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти. Навчальні заклади можуть організовувати (повідомивши про це на своїх сайтах або сайтах засновників) отримання освіти за: 

 

1. Екстернатною формою (екстернат): організовується для осіб, які за станом здоров'я, через проживання за кордоном, на неконтрольованої території або на лінії зіткнення і т.д. не можуть відвідувати заняття і пройти тестування; прискорено опанували зміст навчальних предметів одного або декількох класів (рівнів повної загальної середньої освіти); самостійно освоїли чи хочуть опанувати зміст окремих навчальних предметів; засуджені до довічного позбавлення волі. 

 

2. Сімейна (домашня) форма. Батьки можуть самостійно (або залучаючи педагогів, в тому числі неформального профілю) організовувати освітній процес з урахуванням здібностей, інтересів, потреб, мотивації, можливостей і досвіду своїх неповнолітніх дітей. Батьки відповідальні за отримання освіти дітьми на рівні не нижче стандартів і можуть фіксувати навчальні досягнення в портфоліо. 

 

3. Педагогічний патронаж. Можливий для дітей з малонаселених сіл, хворих дітей - навчання відбувається біля їх лікарняного ліжка; засуджених дітей; дітей-біженців. Повнолітні школярі або батьки неповнолітніх можуть вибирати індивідуальну форму отримання освіти відповідно до інтересів, здібностей, потреб, мотивації, можливостей і досвіду.

 

    Зарахування на індивідуальне навчання проводиться зазвичай на початку навчального року. Переведення ж можливе протягом навчального року, але не пізніше ніж за 3 місяці до проведення річного оцінювання або державної підсумкової атестації. Таке обмеження не застосовується для переведення на педагогічний патронаж. Особи, які отримували або отримують освіту за кордоном, які проживали або проживають в Криму і неконтрольованих територіях або в населених пунктів на лінії зіткнення, що відносяться (переводять) на екстернат протягом всього календарного року. Керівник навчального закладу забезпечує реалізацію індивідуальної освітньої траєкторії здобувачів освіти шляхом розробки індивідуальних навчальних планів і індивідуальних програм розвитку (для осіб з особливими освітніми потребами), організації та проведення консультацій, надання доступу до бібліотечного фонду, навчальної, наукової, виробничої, культурної, спортивної інфраструктури закладу освіти і т. д. Батьки можуть брати участь в розробці індивідуального навчального плану і узгодити його.

Please reload

Featured Posts

Корисна та шкідлива їжа для дітей

April 25, 2016

1/2
Please reload

Recent Posts

June 14, 2020

Please reload

Archive
Please reload