Про порядок роботи інклюзивно-ресурсних центрів

November 21, 2019

 

Звертаємо Вашу увагу на те, що з метою організації умов для навчання дітей з особливими освітніми потребами в закладах дошкільної освіти, загальної середньої освіти, професійно-технічної освіти за шість місяців до початку навчального року батьки або законні представники мають звернутися до інклюзивно-ресурсного центру (далі - ІРЦ) для проведення комплексної оцінки та отримання відповідного висновку.

До ІРЦ батьки або законні представники дитини мають подати такі документи:

  • письмову заяву щодо проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини;

  • письмову згоду на обробку персональних даних дитини;

  • оригінал документів, що посвідчують особу батьків (одного з батьків) або законних представників;

  • копію свідоцтва про народження дитини;

  • оригінал  індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю (у разі наявності  інвалідності);

  • копію корінця про інвалідність ( у разі наявності інвалідності);

- форму первинної облікової документації № 112/0 “Історія розвитку дитини”, затвердженої МОЗ,  у разі потреби - довідку від психіатра.

У разі, коли дитина з особливими освітніми потребами здобуває дошкільну або загальну середню освіту, до заяви  додаються:

  • психолого-педагогічна характеристика дитини із зазначенням динаміки та якості засвоєння знань під час навчання, підготовлена відповідним педагогічним працівником та затверджена керівником відповідного закладу освіти;

  • зошити з рідної мови, математики, результати навчальних досягнень (для дітей, які здобувають загальну середню освіту), малюнки;

  • документи щодо додаткових обстежень дитини.

Участь батьків (одного з батьків) або законних представників дитини у проведенні комплексної оцінки є обов’язковою.

Комплексна оцінка проводиться фахівцями інклюзивно-ресурсного центру за такими напрямами:

оцінка фізичного розвитку дитини;

оцінка мовленнєвого розвитку дитини;

оцінка когнітивної сфери дитини;

оцінка емоційно-вольової сфери дитини;

оцінка освітньої діяльності дитини.

     У разі потреби фахівці інклюзивно-ресурсного центру можуть проводити комплексну оцінку за іншими напрямами, зокрема визначення рівня соціальної адаптації, взаємовідносин з однолітками, дорослими.

      Інформація про результати комплексної оцінки є конфіденційною. Обробка та захист персональних даних дітей в інклюзивно-ресурсному центрі здійснюється відповідно до вимог Закону України “Про захист персональних даних”.

        Узагальнення результатів комплексної оцінки здійснюється на засіданні фахівців інклюзивно-ресурсного центру, які її проводили, в якому мають право брати участь батьки (один з батьків) або законні представники дитини з особливими освітніми потребами.

        За результатами засідання складається висновок про комплексну оцінку, в якому зазначаються загальні дані про дитину з особливими освітніми потребами, її сім’ю (батьків (одного з батьків) або законних представників, братів, сестер), умови виховання в сім’ї, стан здоров’я дитини, заклад освіти, де навчається дитина, напрями проведення комплексної оцінки, загальні висновки, рекомендації, прізвище, ім’я, по батькові фахівців інклюзивно-ресурсного центру, які проводили оцінку.

         Підготовка відповідного висновку проводиться протягом 10 робочих днів.

        Висновок про комплексну оцінку надається батькам (одному з батьків) або законним представникам дитини з особливими освітніми потребами, за заявою яких (якого) її проведено.

Висновок про комплексну оцінку реєструється у відповідному журналі та зберігається в електронному вигляді в інклюзивно-ресурсному центрі.

           У разі встановлення фахівцями інклюзивно-ресурсного центру наявності у дитини особливих освітніх потреб, висновок про комплексну оцінку є підставою для складання для неї індивідуальної програми розвитку та надання їй психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг.

            Просимо керівників закладів дошкільної освіти, загальної середньої освіти, професійно-технічної освіти Миколаївської міської ради зважити на вищевикладене та довести інформацію до батьків дітей та педагогічних колективів, з метою дотримання термінів роботи. Першочергово (березень-травень) до графіку проведення комплексної оцінки буде включено дітей з особливими освітніми потребами, батьки яких подали заяви на зарахування до закладів дошкільної або загальної середньої освіти.

      Інклюзивно-ресурсний центр №1 наразі надає послуги дітям з особливими освітніми потребами, які проживають (навчаються) в Інгульському, Заводському та Центральному районах міста, знаходиться в будівлі Миколаївської загальноосвітньої школи №37 за адресою вул. Даля, 11- А (тел.47-47-20, директор Чирковська Світлана Миколаївна). Інклюзивно-ресурсний центр №2 надає послуги дітям, які проживають (навчаються) в Корабельному районі міста і знаходиться в будівлі вечірньої школи №1 за адресою: вул. Гетьмана Сагайдачного, 92 (тел. 64-53-64, директор Пріщак Людмила Олександрівна).

       З січня 2019 року розпочнуть прийом дітей Інклюзивно-ресурсний центр №3 (будівля ЗЗСО №6, директор Корнієнко Ірина Володимирівна) та Інклюзивно-ресурсний центр№4 (будівля ЗЗСО №50, директор Савєльєва Любов Іванівна).

 

 

 

 

 

Please reload

Featured Posts

Корисна та шкідлива їжа для дітей

April 25, 2016

1/2
Please reload

Recent Posts

June 14, 2020

Please reload

Archive