Поради батькам щодо поведінки дітей під час карантину

March 14, 2020

 

 Правила поведінки  під час карантину

 

Правила поведінки для учнів під час карантину

у зв’язку з епідемією грипу:

 

1. Намагайся не ходити в гості, не відвідувати громадських місць.

2. Частіше перебувай на свіжому повітрі.

3. Оберігай себе від переохолодження.

4. Частіше провітрюй кімнату.

5. Частіше мий руки з милом.

6. Щоденно їж свіжі овочі (часник, цибулю) й фрукти — вітаміни посилюють захисні сили організму.

7.Під час епідемії грипу носити захисну маску.

8.Користуватися особистим посудом і рушником, якщо вдома хтось хворий на грип.

          

1/10

 

 

     Поради батькам

 

1.Батькам радять сховати потенційно небезпечні або заборонені для використання предмети (запальнички, алкоголь, ліки, хімічні рідини, інструменти).

 

2. Важливо нагадати дитині про основні правила поведінки в побуті, підкреслити, щоб він не відкривав двері незнайомцям, не грав з вогнем і електроприладами.


3. Слід також нагадати дітям про безпечну поведінку під час прогулянок. Патрульні все частіше помічають неповнолітніх, які знаходять для себе розваги в недобудовах, тому поліція проводить профілактичні бесіди з дітьми, пояснюючи їм, що такі ігри можуть привести до трагічних наслідків.

 

4.Також рекомендують:

- перевірити, чи знає дитина телефони батьків і телефони екстрених служб напам'ять, все одно записати ці номери;

- змоделювати різні ситуації поведінки дитини (незнайомець дзвонить у двері, діти звуть грати на вулицю, чутно підозрілий запах);

- обговорити періодичність зв'язку - наприклад, телефонувати кожну годину або надсилати повідомлення в месенджерах;

- підготувати для дитини цікаву задачу, щоб йому було чим зайнятися на самоті;
- скласти разом розпорядок дня (графік прийому їжі, вивчення уроків);

 - розповісти про небезпеки в інтернеті, якщо доцільно, то обмежте доступ до певних сайтів; - нагадайте про правила або заборону відкриття вікон та балкону, а також встановіть перелік дозволених для використання електроприладів;

 - попросіть дитину не розповідати друзям і стороннім про те, що він залишився вдома один;

- домовитися, що дитина не буде відповідати по телефону на дзвінки від незнайомців;

- заручитися допомогою близьких або роботодавця, щоб в невідкладному випадку хтось із дорослих міг терміново приїхати до дитини.

 

5.У поліції нагадали про відповідальність батьків перед законом. Згідно з чинним законодавством, якщо з дитиною молодше 14 років що-небудь трапиться або він зробить будь-яке правопорушення, то за його дії будуть відповідати батьки.

 

6. Основні Правила електробезпеки для дітей:

Перше. За жодних обставин не можна торкатися обірваного електропроводу.

 

Друге. Наближатися до проводу, що лежить на землі, на відстань, ближчу за 12 метрів — смертельно небезпечно. Якщо ти не помітив та випадково опинився ближче за цю відстань, постав ноги разом та відстрибуй у бік на зведених разом ногах. Якщо ти намагатимешся відійти звичайним чином, або ж відбігти, ти можеш потрапити під так звану «крокову напругу» та зазнати ураження електрострумом.

 

Третє. Ніколи, за жодних обставин не залазь до трансформаторних підстанцій. Спроба «погратися» у таких приміщеннях може закінчитися трагедією.

 

Четверте. Тим, хто полюбляє лазати по деревах, нагадуємо: дерева, що ростуть поблизу ліній електропередач, є провідниками електроенергії. Тож здиратись на такі дерева небезпечно — адже можна потрапити під напругу. Під час дощу вірогідність такого нещастя зростає майже до 100%.

 

П'яте. Смертельно небезпечні будь-які спроби втручання в роботу побутових електроприладів. Якщо у тебе в квартирі перегоріла лампочка, не намагайся самостійно її замінити. Адже якщо у цей момент прилад виявиться увімкненим, ти можеш зазнати ураження електрострумом.

 

Шосте. Не намагайся лагодити електроприлади, що вийшли з ладу — навіть якщо це улюблений електрочайник твоєї мами. Адже будь-яка помилка у схемі живлення може спричинити коротке замикання та навіть призвести до пожежі, не кажучи вже про загрозу ураження електрострумом.

 

 

Please reload

Featured Posts

Корисна та шкідлива їжа для дітей

April 25, 2016

1/2
Please reload

Recent Posts

June 14, 2020

Please reload

Archive