top of page

МИКОЛАЇВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ №24

Педагоги школи

учителя новий рік 2020.jpg

                                           Учителі  школи- ветерани освітянської праці

                                                                       ДИРЕКТОРИ ШКОЛИ

 

   Сіткова Олена Іванівна

   Голополосова Галина Миколаївна

   Євсеєв Микола Олександрович

  Довженко Олександра Василівна

   Жеребцова Тамара Володимирівна

Фоменко Поліна Павлівна народилась в 1919 році, закінчила 7 класів у Матвіївській школі. Потім закінчила педучилище в Кировограді, там 5 років працювала в школі №7. Під час війни працювала в нашій школі, всього 30 років

Бурлаченко Надія Григорівна народилась в 1928 році в Кіровоградській області Знаменського району г.Казарія, закінчила школу с 1935 по 1945.  Потім закінчила педтехнікум в Кіровограді 1945-1948рр. З 1948 по 1984 працювала у Матвіївській школі. Інколи дітей шукала в степу…

Лубковський Василь Дмитрович  народився  1933  році.В 1941 р. закінчив 1 –й клас, після війни -3 й. В 1949 р. закінчив 7 клас, 8-10 закінчував у школі №25 з срібною медаллю. У 1952 вступив до Миколаївського педуніверситету фізико- математичного факультету, закінчив у 1956 р. За направленням працював у Первомайського районі Миколаївської області совхосгоспа «25 років Жовтня», потім у Матвіївській школі вчителем математики.

Лубковська Людмила Федорівна народилась в 1935 р. у Миколаєві. Під час війни була евакуйована на Урал в Челябінську область, там закінчила 6 класів, потім переїхала у 1948 р. до Матвіївки, де закінчила 7 клас. Потім вчилась в Дніпропетровському педучилищі, яке закінчила в 1956 р. У школі працювала старшою піонервожатою 12 років. З 1957 по 1962 вчилась в Ізмаїльському педінституті. 24 роки пропрацювала вчителем. Організувала листування з дітьми з інших країн. Запам’ятала  випадок : на Новий рік було 3 кімнати (в 1- й ялинка, в 2-й казкові герої, в 3-й кімната зими , бо там було дуже холодно)

Рєпіна Єфросинія Павлівна народилась 5 липня в 1939 р. Закінчила педучилище в 1959 р., Одеський університет в 1970 р. Багато років працювала в заочній школі вчителем російської мови та літератури, завідувала 4 КП-4.

Лубковська Тетяна Еммануїлівна народилась 11 січня 1919 р. в Матвіївці,  в 1937р. закінчила Одеське педучилище. Запам'ятала епізод з життя: одного разу захворіла, але одна учениця заміняла її на всіх уроках, ставила оцінки, про це не щнав ніхто, навіть сама вчителька, все пройшло добре.

Білецька Марія Василівна народилась 20 лютого 1935 р.в Матвіївці, закінчила 7 класів, в 1951 р. вступила до Миколаївського педучилища. Закінчила його в 1955 р., за направленням працювала в Запорожській області.3 роки була вчителем фізкультури в старших класах.В 1963 р. вступила до Одеського педуніверситету на філологічний факультет. З 1964 працювала учителем української мови та літератури. З 1972 р. працювала завучем в школі №24 до пенсії. Потім ще кілька років пропрацювала.

Запам’ятала такий життєвий  епізод- турпохід по Запорізькій, Дніпропетровській областях. За цей похід нагородили турпутівкою до Криму! 

Колесник Валентина Петрівна народилась 18 березня 1931 р. в Матвіївці.У 1957р.  закінчила  Ізмаїльській педінститут. Була вчителем початкових класів.

Тихонова Віра Федорівна народилась в 1919р. в Києві. Вчилась в 112 Київській школі, вчилась з 1925 по 1934 рр., ще й працювала в дитячому садочку.З 1934 по 1938 рр. вчилась в педтехнікумі. Працювала вчителем української мови в 112 школі Києві. В 1939 р .була в ЦК комсомолу в Західній Україні, а з 1941р. в Львівській підпільній організації під керівництвом Кузнєцова. З 1944р в розвідці. У лютому 1945р була поранена, а після госпіталя знову працювала вчителем української мови в 112 школі Києві. У 1968 р. вийшла на пенсію. Приїхала до школи №24. Запам'ятала, як на 8 березня учень хотів подарувати парфуми «Красная Москва», але вона не взяла їх, через роки він знову їх приніс.

Хіврич Надія Терентіївна народилась в 1927 р. Вчилась у Веселинівській середній школі в с.Канатово Кіровської області  Кіровоградської області., там же вчилась в педучилищі. Працювала в Матвіївці з 1948 по 1982р.Важко було працювати спочатку, бо діти в 1948 р. були переростки, їм було по 14 років. А одного разу до 4 класу прийшли  вчитись два хлопця, яким було 18 років, а їй всього 21. Якось дитина подарувала тюльпани, вона плакала.

Дегтярь Зінаїда Степанівна народилась в 1938р. Училась в Баштанському районі в с. Грейгово Миколаївській області. Закінчила Кіровоградський педінститут м.Пушкіна, філологічний факультет в 1960 р.

 Працювала в школі №24. Цікавий випадок : хлопець- хуліган нікого не слухав. Але після розмови з вчителькою, став кращим, подарував квіти й чашки  на гроші, які сам заробив, коли працював у колгоспі.

Черненко Надія Олексіївна народилась в 1930 р., закінчила Новобугське педучилище в 1951 р. Працювала в середній школі ім.Шевченка в  Жовтневому районі.

Фоменко Іван Романович народився  в 1913 р.в с.Поповка Херсонської області. Батьки –селяни. В родині було 4 дітей. З 1 класу  вирішив стати вчителем, вступив до технікуму, Одеському педуніверситеті на історичний факультет. У 1935 -1941 рр. працював в Кіровограді.

 Під час війни був на фронті, воював на Заході. Одного разу переходив через пустелю Гобі, яка була засаджена дикою цибулею. Води не було зовсім, давали тільки 200 грам на добу.

Служив в 203 дивізії 610 полку. Пзніше написав книгу «Історія 610 полку».

Після війни приїхав до Матвіївки, працював з 1946 по 1973 рр. Викладав історію й географію, був завучем і директором. Був вчителем для багатьох вчителів школи, вів історичний гурток, читав лекції «Історія села Матвіївки».

Сіткова Олена Іванівна народилась в 1931р. в колгоспі «Прибузький».Батьки були робітниками в совгоспі. Після навчання працювала завучем, а потім директором школи №24.

Яновська Тетяна Іванівна народилась 15 жовтня 1930 р. Долінського району Кіровоградської області. Батьки були колгоспниками. Родина була велика, 7 дітей.Шкільне навчання перервала війна. Коли стала вчителькою в першому класі було 29 учнів, а в одному з класів 8 учнів всього з 5 сіл.

Бурлаченко Надія Григорівна народилась 1 липня 1928 р. в с.Казарняк Знаменського району Кіровоградської області. Батьки робітники, мати домогосподарка. Після навчання приїхала в Матвіївку працювати вчителем початкових класів, пропрацювала 33 роки.

Костенко Ніна Констянтинівна  народилась 20 жовтня 1929р. в с .Миколаївка Вороніжської області Павловського району. В 1948 р. закінчила педучилище, 26 років працювала на Далекому Сході. В 1964 р. їй присвоїли звання заслуженого вчителя. З 1976 р. працювала  в школі №24 вчителем початкових класів.

Ткаченко Марія Олексіївна народилась в 1923 р. В школі працювала 30 років.

Після війни її відправили на будівництво шахт, там пропрацювала з 1944 по 1946 рр. Потім вступила до Калінінського педінституту. Вона працювала в Баштанській школі.

Домарацька Алла Василівна

   Вчитель! Яка в цьому слові глибина і гордість! Яка святість з далекого дитинства! 

Алла  Василівна Домарацька мріяла стати вчителем, бо вчителем була її мама. Саме вона й привила доньці  шану і повагу до цієї професії. Мрія Алли Василівни здійснилася.

 Під час своєї довголітньої праці в школі вона впроваджувала все найкраще, що бачила в роботі мами, такої розумної, мудрої, врівноваженої, працьовитої, терплячої жінки. В своїй роботі Алла Василівна відшукувала весь час вірний шлях до серця кожної дитини. 

І намагалася віднайти його через казку, фантазію, гру, через неповторну дитячу творчість, через систему уроків етики, уроків мрій, інтегрованих уроків, уроків- вікторин, досліджень. 

За свою плідну працю Алла Василівна неодноразово була нагороджена грамотами Міністерства освіти. Домарацька Алла Василівна—відмінник народної освіти.

Рєпіна Євфросинія Павлівна 

   Євфросинія Павлівна—мешканка  селища Матвіївка.

 Закінчивши Матвіївську середню школу з Похвальною грамотою, вона продовжує навчання в Новобузькому педагогічному училищі. Заповітна мрія здійснилася, і в 1958 році вона—вчитель початкових класів. 

1970 рік—після закінчення Одеського державного університету Євфросинія Павлівна за професією філолог, працює в старших класах. Працювала Євфросинія Павлівна і піонервожатою, і в молодших класах, і з старшим поколінням. Та за яку б  роботу  вона не бралася виконувала її добросовісно, з повною віддачею сил, творчості, з натхненням. 

В 1990 році за ініціативою Євфросинії Павлівни було створено фольклорний ансамбль

 « Українські соколята», створила і шкільний музей народознавства. Праця вчительки оцінена державою: має декілька Почесних грамот облвно, райвно, Міністерства освіти, звання вчитель вищої категорії, старший вчитель.

Колесник Валентина Петрівна

    В ЗОШ № 24 Валентина Петрівна почала працювати з 1952 року.

46 років в одній школі передавала знання не одному поколінню школярів.

Складні були умови: керосинові лампи, пічне ополення, робота в дві зміни, але не зважаючи на труднощі, вчителька намагалася давати глибокі знання з усіх дисциплін, прищепити любов до школи своїм вихованцям.

  І зараз продовжують справу Валентини Петрівни її учні Височанська Ольга Володимирівна, Юрик Людмила Вікторівна,  Довженко Леонід Іванович. За що вони їй дуже вдячні.

Черненко Надія Олексіївна  

   Трудову діяльність в ЗОШ № 24  вчитель розпочала  в 1980 році вчителем початкових класів.  За 18 років добросовісної роботи в школі виховала і випустила в світ не одне покоління.Її діти брали  активну  участь і багатьох заходах школи та міста, маючи призові місця. Надія Олексіївна—ветеран праці, учасник війни трудового тилу. 

За роботу на педагогічній ниві Надія Олексіївна нагороджена грамотами та подяками народної освіти.

Бурлаченко Надія Григорівна   

   З 1948 р. по 1983 р.—вчитель початкових класів ЗОШ № 24.   Тактовна, спокійна, вміла, грамотна, врівноважена і відповідальна за свою справу людина, користувалася  протягом багатьох років  повагою серед вихованців та їх батьків.

За свою роботу нагороджувалася грамотами міськвно та облвно.

Алдушина Галина Лазарівна 

    1979 рік… Впроваджується програма навчання дітей з 6- річного віку. 

 Неспокійне серце, любов до дітей, бажання бути корисною в цій справі привело Галину Лазарівну до школи. Вміло разом з колегами Костенко Ніною Костянтинівною, Сорокою Анатолієм Васильовичем створювала умови для дітей- шестирічок. 

 Свідченням добросовісної роботи  вчительки є те, що багато її вихованців продовжили своє навчання у вищих навчальних закладах, стали знаючими інженерами, лікарями, вчителями, модельєрами.

Гущіна Неля Іванівна  

  Приїхавши з Середньої Азії, Неля Іванівна, не гаючи часу, приступила до роботи в ЗОШ № 24. Маючи доброзичливий характер, вона швидко зріднилася і з дитячим, і з педагогічним колективом. 

 В процесі навчання і виховання намагалася впроваджувати нові методи і форми роботи. Діти завжди тяглися до неї та любили її.

Петренко Марія Петрівна

Вчитель початкових класів. Інтелігентна, тендітна,маленька жінка, з тихим мелодійним голосом,але сильним характером. Вчитель високої кваліфікації. Не одному поколінню дітей відкрила дорогу в життя, вона брала активну участь   в роботі методичного обєднаня вчителів початкових класів. Виступала на нарадах, ділилася досвідом з молодими вчителями. Дуже добра, щира людина. Її поважали  учні, батьки та колеги.

Сорока Анатолій Васильович 

    Людина з « золотими руками». Так і не інакше називають Анатолія Васильовича.

 Головне в характері вчителя—скромність і постійне шукання, те, що властиве справжньому майстрові своєї справи. У школі з властивим йому ентузіазмом він організував гурток образотворчого мистецтва, де обговорювались репродукції, вчилися бачити в кольорі навколишні предмети. 

 Потім були конкурси: загальношкільні, обласні, республіканські. Багатьма здібностями наділений  Анатолій Васильович, але найсвітліший талант його—це професія, яку він обрав. За 30 років стажу він підготував трьох архітекторів, двох дизайнерів, багато модельєрів, кулінарів з художнім нахилом. Анатолій Васильович--  відмінник народної освіти УРСР, Заслужений учитель УРСР.

Білецька Марія Василівна 

  1955 —1958 рр.– вчитель фізичного виховання в Запорізькій області.

 З 1958 року Марія Василівна почала працювати в рідній школі. Працювала здебільше в старших класах, викладала українську мову та літературу, дуже любила свій предмет і намагалася прищепити любов до рідного слова, до української літератури своїм вихованцям.

 Неспокійне серце, велика жага до роботи покликали Марію Василівну і в місто. Там вона керувала міським методичним  об`єднанням вчителів  української мови та літератури, часто влаштовувала зустрічі з авторами підручників, досвідченими педагогами міста, які ділилися своїми досягненнями.

За свою багаторічну  і сумлінну працю, досягнуті успіхи у справі навчання та виховання учнівської молоді Марія Василівна нагороджена Почесними грамотами Міністерства  освіти і  науки України.

Шамрай Тетяна Миколаївна 

   Тетяна Миколаївна – вчитель біології. Її родина – династія вчителів. В нашій школі пропрацювала з 1983 по 2001 рік. Працювала за покликанням, тому і любила свою роботу, дітей і колег. Чотири випускних класи, чотири покоління, три з них в Матвіївській школі.

 Вихованці Тетяни Миколаївни виросли хорошими людьми, з якими вона рада завжди зустрічатись.

Кучер Валентина Іванівна   

   Валентина Іванівна – вчитель математики з великої літери. В ЗОШ № 24 почала працювати  з 1986 року. З повною віддачею сил, енергії, здоров`я вчитель передавала знання і вміння своїм вихованцям.

 Глибоко продумані уроки, вміння подати виучуваний матеріал давали високі результати в роботі.. Не дивно, що діти, з якими працювала Валентина Іванівна мали високій рівень знань. За добросовісну і відповідальну працю вчителька неодноразово нагороджувалась грамотами народної освіти України.

Дідняк Микола Костянтинович 

    "Гімнастика, фізичні вправи повинні міцно увійти в повсякденне життя  кожного, хто хоче зберегти працездатність, здоров`я, повноцінне і радісне життя"-саме ці слова стали девізом в роботі вчителя.

 Працюючи в ЗОШ № 24 Микола Костянтинович виховав не одне покоління майстрів спорту: Витязь Олександр, Бондар Олександр – бронзові призери чемпіонату України з греко– римської боротьби; Письменний Микола, Середа Віктор стали майстрам спорту з велоспорту.

Дідняк Дмитро отримав гарну фізичну підготовку, що дало йому можливість в майбутньому стати майстром спорту з пожежно– прикладного виду  спорту і багато інших.  Натхненно працював  Микола  Костянтинович з бажаючими, навіть з інших віддалених сіл. За сумлінне відношення до виховання молоді вчитель був нагороджений багатьма Почесними грамотами міської ради та держави.

Цибіна Людмила Олександрівна

Колесниченко Валентина Григорівна

   Прищеплювати любов  дітям до іноземної мови не так – то й просто.

 Але вмілим, талановитим вчителям Цибіній Людмилі Олександрівні та Колісниченко Валентині Григорівні це під силу. Вдалий підхід до кожного учня, індивідуальна робота з кожним, обізнаність у своїй справі, як промінчики сонця проникали в серця дітей, які світили яскраво знаннями дітей, радуючи своїх наставників досягнутими успіхами. Свідченням того, що діти дійсно полюбили предмет є продовжувачі справи вчителів –  Олабіна Алла, Легкодер Ірина і Наталія, Халімонов  Владислав, який зайняв призове місце в міській олімпіаді з англійської мови. Працю вчителів високо оцінила і держава, нагородивши їх Почесними грамотами.

Скрипнік Тетяна Олексіївна 

   Рідна мова… Така близька,  материнська, милозвучна для кожного з нас.

Протягом десяти років велику  любов і шану до неї прищеплювала  Тетяна Олексіївна  дітям., з якими доводилося працювати.

Цікаві уроки, змістовні класні години – згуртовували класи, де була класним керівником. Діти Тетяни Олексіївни були неодноразовими учасниками міських та районних змагань юних пожежників. 

 Довголітня праця Тетяни Олексіївни була високо оцінена  міським та районним відділом народної освіти.

Іщенко Василь Іванович 

    Недовгий час довелося пропрацювати Василю Івановичу в нашій школі.

Але він зумів зарекомендувати себе вмілим фахівцем своєї справи. Дитяча любов до його предмета – допризивна підготовка юнаків, захопленість цією справою показали, що вчитель дійсно вмілий організатор. Він вміє вчити, застосовувати свої здобуті знання на практиці в стрільбі з малокаліберної гвинтівки. Діти на довго запам`ятали свого вчителя військової справи.

Приходько Валентина Павлівна 

   Не одну посаду, працюючи в ЗОШ №24, займала Валентина Павлівна.    

 Вона і вчитель фізичної культури, і психолог школи, і завідуюча кабінетом ОБЖ, який посів ІІІ місце в місті Миколаєві. 

Добре знаючи дитячі душі, Валентина Павлівна уміла чітко та  вміло організувати роботу з будь–яким колективом і  в будь–якій сфері діяльності. Дякуємо Вам, Валентино Павлівно, за щире серце і  любов до дітей

Безушко Валентина Сидорівна

       Все життя  пропрацювала  вчителем  праці ЗОШ №24.  Валентина Сидорівна – творчий  вчитель.  Вона має  безліч талантів. Свої  вміння  передавала своїм  учням, виховуючи естетичні смаки, виліплюючи  з кожної дівчинки , мов справжній скульптор, чудових господинь.  Її роботи та роботи її вихованиць прикрашали шкільні, районні та міські виставки. Часто посідали призові місця у різноманітних   конкурсах. Навіть сьогодні  роботи Валентини Сидорівни прикрашають шкільний музей народознавства «Українська світлиця».

Руденко  Марія  Георгіївна

     Марія  Георгіївна працювала у нашій школі вчителем фізкультури. Була керівником методичного обєднання вчителів фізичного виховання.  Маленька, тендітна жіночка  користувалася великою повагою, як серед колег, так і серед учнів. Діти із задоволенням  відвідували її уроки, наче магніт притягувала учнів до занять спортом. Її  вихованці  посідали призові місця  з гімнастики, баскетболу, волейболу, тенісу.  Незважаючи на свою зайнятість Марія Георгіївна була турботливим і люблячим класним  керівником. Завжди організовувала  цікаві екскурсії, походи, які із захоплення учні згадують і сьогодні.

Шараєв Анатолій Андрійович

   У нашій школі працював вчителем  фізики. Він  мав глибокі знання з предмету, які намагався   прищепити своїм учням.  А  як  вчитель праці виховував  справжніх чоловіків, навчаючи чоловічій справі – різьбленню, токарній та слюсарній   майстерності. Анатолій Андрійович вольова, сильна, енергійна, відповідальна  людина. Він по - спражньому любив свою справу і свій предмет.

Нагорна Тамара Василівна 

    В ЗОШ № 24  Тамара Василівна працювала з 1987  по 1996 рік.

Завжди активна, енергійна, трудолюбива Тамара Василівна запалювала і своїх учнів, вчила їх мислити, творити, любити рідний край, не стояти осторонь шкільних та позашкільних заходів. Серед батьків та учнів користувалася авторитетом. За свою працю неодноразово була нагороджена грамотами освіти.

Дідняк Марія Петрівна   

    Марія Петрівна– вчитель української мови та літератури. Сумлінно, натхненно, відповідально працювала  вона, навчаючи підростаюче покоління, прищеплювала дітям любов до рідної мови, українського слова.

Діти, з якими працювала Марія Петрівна, брали  активну участь у міських олімпіадах та конкурсах. Серед колег та вихованців завжди користувалася авторитетом та повагою.

Плішко Олександра Петрівна

 Проробила у нашій школі не довго, але залишила про себе приємне враження  у колег і учнів. Творчо підходила до своєї роботи, була не байдужою людиною. Працювати з нею було приємно.

 Юзькова Катерина Савелівна

Важко уявити нашу школу без Катерини Савелівни.  СШ №24 – єдине її місце роботи. Вона була заступником директора з господарчої частини. Разом з Оленою Іванівною  стежила за ходом будівництва,вводом в експлуатацію новобудови школи, контролювала роботи з усунення недоліків, а потів всі роки, до виходу на пенсію,  була головною господинею закладу. Разом з техперсоналом ,яким керувала, створювала затишок, облаштовувала кабінети та рекреації, дбала про порядок і чистоту, на літніх канікулах готувала школу до нового навчального року. У своїй роботі вона була на своєму місці. Проробила чесно. Вміла знайти спільну мову і з учнями, і з вчителями, і з учнями.

Ромасюк Варвара Василівна

   Більше сорока років пропрацювала шкільним бібліотекарем Варвара Василівна. Скромна, тиха, відповідальна, працьовита людина. Всім дітям прищеплювала любов до книги, до рідного краю, нашої Батьківщини. Завжди з любов`ю та відповідальністю відносилася до своєї роботи.

 Гетманцева Євдокія Сидорівна

вчитель української мови та літератури, обслуговуючої праці; величезний багаж знань отримали діти під її керівництвом стали гарними людьми.

Лозинська Тетяна Миколаївна

 вчитель фізики, член наукового товариства «Золота Сова»; сильна , мудра, розумна жінка, її всі любили і поважали за справедливість та порядок в усьому.

Учні Тетяни Миколаївни постійно посідали перші місця в МАН з фізики.

Яновська Тетяна Іванівна

учитель української мови та літератури . Випустила зі школи не одне молоде покоління, виховуючи їх справжніми патріотами та знавцями рідної мови.

Костенко Ніна Костянтинівна

 Любили свою першу вчительку наймолодші учні школи, адже вона ніколи не була байдужою до їхніх проблем, завжди приходила на допомогу в скрутну хвилину .

     З великою радістю та зацікавленням приходили учні на уроки вчителя географії – Кузнєцової Людмили Миколаївни, тому що знали: обов’язково потраплять в якусь чудову країну, дізнаються про неї багато цікавого.

     Багато років чесно та наполегливо пропрацювала в школі вчителем математики Романенко Олена Тихонівна, не одне покоління навчила рахувати та логічно мислити. Коли вже зовсім забракло сил викладати, Олена Тихонівна не змогла просто піти зі школи, тому залишилась і працювала в групі продовженого дня.

    Коли будувалась наша школа ніяких комп’ютерів ще не було, однак лінгвістичний  кабінет ми вже тоді мали. В ньому проводились уроки з німецької мови, які професіонально викладала Шелякова Зоя Григорівна.

     Ця людина була не просто вчителем, на її рахунку не один випускний клас, вона ще й завжди могла знайти до кожної дитини підхід, зрозуміти її, підтримати. Вона любила свою роботу, віддавала їй усі свої сили, все своє життя. Це Довженко Олександра Василівна – вчитель фізики

     Завжди усміхнена, думала тільки про роботу – Кузьєва Олена Іларіонівна, працювала учителем російської мови та літератури,  директором школи - виховала не одне покоління достойних людей.

     Татаринова Тамара Євгеніївна…Звичайно, всі випускники, які навчались колись у неї, згадають чудові, емоційні, поетичні уроки російської мови та літератури.

     Починала працювати в нашій школі вчителем початкових класів , а згодом стала вчителем української мови та літератури  Панкрашина Людмила Андріївна. Завжди привітна, усміхнена, весела. Діти її обожнювала, а вона – їх. З теплотою та ніжністю згадують про свою вчительку випускники, а їх було немало.

     Діти, які по праву називають її своєю першою класною мамою, ще вчаться в нашій школі, а її вже нема. Мокан Ольга Іванівна випустила з початкової школи багато поколінь.  Вона була тиха, спокійна, лагідна з учнями. На роботі Ольга Іванівна завжди посміхалась, бо любила свою справу, дітей, колег.

     Не можна було б уявити нашу школу і без цього вчителя математики – Лубковського Василя Дмитровича. Він був дуже вимогливим та принциповим  до своїх вихованців, але тепер вони йому за це вдячні. І як класного керівника учні теж любили його.

     Не дуже довго в школі пропрацював Лубковський Сергій Олександрович. Але не зважаючи на це, він встиг запалити в серцях  багатьох  учнів любов до спорту та фізичної культури. Він особистим прикладом показував , як треба займатись, як виконувати вправи, його уроки фізкультури були захопливими, цікавими, емоційними.

     Уміров Урум Каримович навчав юнаків військовій справі. Вчитель він був серйозний та вимогливий. На його долю випала і Велика Вітчизняна війна, тому свою професійну справу він знав добре. Підготовка найкращих учнів , які повинні були нести варту біля Вічного вогню, тривала годинами , але потім було приємно дивитись, як крокують учні нашої школи.

     Усе своє життя віддала вихованню дітей Дегтярь Зінаїда Степанівна, яка викладала німецьку мову. Діти її розуміли з двох слів, любила подорожувати, завдяки цьому її вихованці змогли побачити інші міста, навіть країни.

Валентина Петрівна Борткевич (Хіврич)

       Після закінчення  Новобузького педучилища  з 1982 року  почала працювати  вчителем початкових класів у ЗОШ №24

     Отримала свій чудовий 1-А клас в якому  було 43 учні -  здібні і виховані дітки. Робота  їй дуже подобалась.Валентина Петрівна часто згадує педагогічний колектив і від усього серця вдячна всім працівникам школи.

    У 1986 році звільнилась з посади вчителя початкових класів за сімейними обставинами і була переведена  на посаду вихователя групи продовженого дня. Потім працювала в дитячому садочку №99-вихователем. З 2001 року працювала на комунальному підприємстві Баловнянської сільради.

Аблаєва Гульнара Ремберівна

 В нашій школі провела 2 роки, пропрацювавши вчителем музики. У листі вона написала :"Завжди пам`ятаєш те місце, де живуть хороші, добрі люди, де мене, молодого спеціаліста, прийняли дуже доброзичливо. У вашу школу я потрапила після закінчення Миколаївського пед.інститута за розподілом. На сьогоднішній день, маючи 33 роки трудового учительського стажу, ні секунди не пошкодувала, що я вчитель, тому що люблю свою професію. В 1985 році, у зв`язку із заміжжям, я переїхала до Криму. На сьогоднішній день працюю в школі міста Сімферополя вчителем музики. У мене дві доньки, які теж пішли по моїх стопах. Цього року моя онука пішла в перший клас, це як друге дихання. Життя продовжується-і це чудово! " 

 Соколова Олена  Михайлівна

    Соколова Олена Михайлівна  розпочала свої перші трудові будні вчителем хімії та біології у Миколаївській ЗОШ  №24.  Молодого спеціаліста  підтримали і  радо прийняли у свій колектив адміністрація школи, педагоги, учні.    

   У 1985 році  змінила місце роботи – вчитель хімії  ЗОШ № 15. Потім  переїхала  до м. Кривий Ріг (там жили  її родичі), працювала в школі - гімназії № 95.

  Вийшла заміж, переїхала в м. Знам'янка, де живе й досі.  На сьогодні працює  в профліцеї.

 Єфремова Наталія Іванівна

     Народилась у  родині  військовослужбовця . Деякий час жила з батьками в Німеччині.  

     З 1990 року  працювала у  ЗОШ №24  старшою піонервожатою  піонерської дружини ім. Ю.О. Гагаріна,  а пізніше - вчителем  німецької мови.  У 1997 році  звільнилась зі школи. Працювала диспечером таксі, реалізатором на Центральному ринку.

 

 Яновська Оксана Юріївна, вчитель історії, правознавства. Прекрасний педагог, незмінний керівник методичного обєднання вчителів історії школи, улюблений класний керівник багатьох поколінь дітей. На жаль, рано покинула цей світ через невиліковну хворобу.

Красовська (Мудра) Оксана Олександрівна, вчитель німецької мови, історії. Мала добре почуття гумору, талант поета, мудрість класного керівника, улюблений вчитель багатьох дітей. На жаль, молодою покинула цей світ через невиліковну хворобу.

Довженко Леонід Іванович, вчитель фізичного виховання. Виховав кілька поколінь молодих людей Матвіївки. Завжди веселий, спокійний, розумний та гарний спеціаліст, який любив дітей та віддав їм все своє серце.

 

               З теплом хочеться згадати  і про таких вчителів  

 

Співак Людмилу Іванівну  -  вчителя  історії та географії.

Кузьменко Людмилу Афанасіївну - вчителя початкових класів та української мови і літератури

Хоронжук Валентину  Іванівну – вчителя початкових класів, географії, заступника директора з виховної роботи.

Орлову Марину Сергіївну – вчителя  російської мови.

Жолонко Оксану Сергіївну – вчителя російської мови.

Табунщик  Юлію Олексіївну – вихователя  групи продовженого дня.

Довженко Тетяну Петрівну  - вчителя початкових класів.

Оленьову Людмилу Михайлівну – вчителя початкових класів.

Олейнікову Людмилу Дмитрівну -  лаборанта, вчителя  географії.

Філатову  Ірину  Олегівну – вчителя  російської мови та літератури, англійської мови

Коношенко  Олену  Володимирівну – вчителя інформатики.

​ Іщенко Надія В’ячеславівна

    Учитель української мови та літератури.  Прищеплювала  дітям  любов до рідної мови.   Була турботливим класним керівником, любила своїх учнів, і вони з повагою ставились до неї. Теплим   і добрим словом   згадують період роботи  Надії В’ячеславівни  батьки її  вихованців, колеги.

 Біляєва Галина  Іванівна

    Вимогливим  і справедливим   вчителем  математики була Біляєва Галина Іванівна. Вміло вела дітей математичними стежками в пошуках істини. Уроки завжди були насичені, цікаві і грунтовні.

Горбенко Людмила Іванівна

    Вишуканою, інтелігентною була вчителька  російської мови та літератури Горбенко Людмила Іванівна. Її уроки вирізнялися  спокійною атмосферою, поетичністю, ніжністю. Ще й сьогодні згадують цікаві моменти  її уроків колеги, учні.

Майборода  Валентина   Петрівна

    Учитель історії, заступник  директора  з виховної  роботи. Вимоглива і водночас добра, принципова і відповідальна. За  період  роботи  зарекомендувала  себе прекрасним, знаючим педагогом, адміністратором. 

 Весніна Тетяна Миколаївна

Учитель історії,  прекрасний педагог,   добра , лагідна  з колегами,  доброзичлива  до дітей, відразу   захопила їх  своїм предметом.  З перших днів роботи  в школі полонила дитячі серця., хлопці  другого випуску  цієї школи були закохані  в неї по самі вуха .

Бабиченко Євгенія Павлівна

      З 1985 по 1994рр  Євгенія Павлівна працювала в ЗОШ №24 вчителем російської мови і літератури.  Прекрасний педагог, чудова людина.  Її уроки вели  дітей у яскравий світ мови.

    З 1994 по 1999рр працює  за тією ж спеціальністю  у ЗОШ №38 (Муніципальний колегіум). Щиро вдячна  учням  ЗОШ №24 за розуміння та повагу. Зараз  не працює, домогосподарка.

 Шведова Валентина Олексіївна

      Шведова Валентина Олексіївна працювала вчителем історії і права  з 1981 року по 1984.  За сімейними обставинами   переїхала до Криму і працювала екскурсоводом у Лівадійському палаці.   

       Сьогодні Валентина Олексіївна  завідуюча науково-методичного  відділу Лівадійського палацу - музею.

Мазуркевич Лариса Іванівна

   Мазуркевич Лариса Іванівна -  вчитель біології. Працювала  в нашій школі з 1988 року.  Вчила дітей любити  природу, захоплюватись її красою. З 1998 року –методист з біології та хіміі Науково – методичного центру м. Миколаєва , вчитель біології Муніципального колегіуму.

Любименко Алла Василівна – вчитель російської мови та літератури, активний член Ушаковського руху , вчитель іноземної мови;

Іванова Алла Василівна  - вчитель математики, керівник методичного об’єднання вчителів природничого циклу​

Ковальова Валентина Данилівна  - вчитель математики; керівник  музею «Бойової слави»

Товстоног Ніла Миколаївна – вчитель початкових класів, керівник гуртка «Прикладні мистецтва»

Олабіна Олена Яківна – вчитель хімії​

 Осадчук Ніна Миколаївна – вчитель музики​

 Кенджабоєва Раїса Михайлівна – вчитель іноземної мови

 Деордієва Ніна Олександрівна – секретар – діловод, колишня піонервожата нашої школи.

Краєвиди Матвіївки очима наших  бібліотекарів

Матвіївка відома  хором "Червоняночка",
Дитячою школою мистецтв

bottom of page