top of page

Річний звіт про діяльність закладу

звіт директора 2020-2021

звіт директора 2020-2021

Відтворити відео

Звіт директора за 2018- 2019 навчальний рік

УКРАЇНА

УПРАВЛІННЯ  ОСВІТИ  МИКОЛАЇВСЬКОЇ  МІСЬКОЇ  РАДИ

М И К О Л А Ї В С Ь К А  З А Г А Л Ь Н О О С В І Т Н Я

Ш К О Л А  І – ІІІ  С Т У П Е Н І В  № 24

МИКОЛАЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Лісова, 1, м. Миколаїв, 54048, тел./факс (0512) 42-90-55

E-mail: zosh24-nikolaev@ukr.net  ЄДРПОУ 24780149

 

21.08.2019       

 

ПРОТОКОЛ КОНФЕРЕНЦІЇ

Миколаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 24

 

Голова конференції – Корнієнко В.А.

Секретар – Костирко О.В.

 

Присутні:

учителі - 37 чол.

батьки – 43 чол.

учні – 3 чол.

представники громадськості – 2 чол.

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

1.Про порядок голосування щодо оцінки діяльності керівника Миколаївської ЗОШ

№ 24.

2.Звіт директора Миколаївської ЗОШ № 24 про проведену роботу в 2018- 2019 навчальному році.

І. СЛУХАЛИ:

Голову конференції Корнієнка В.А., який запропонував провести відкрите або таємне голосування за результатами звіту директора.

УХВАЛИЛИ:

Провести голосування відкрито (одноголосно)

ІІ. СЛУХАЛИ:

Директора школи Жеребцову Т.В., яка розповіла про реалізацію проблемної теми школи в цьому році, досягнення учнів з олімпіад, МАН, творчих конкурсів, про проекти та партнерство з суспільними організаціями, вузами, волонтерський рух школи, про роботу учнівського самоврядування, пошукову та дослідницьку роботу учнів, стан діяльності їдальні, медичного кабінету, шкільних музеїв, а також матеріально – технічне забезпечення школи. Звернула увагу на питання з особистого прийому громадян.

ВИСТУПИЛИ:

        Лебідь Костянтин Петрович зазначив, що робота керівника школи № 24 є доброю, але підкреслив, що харчування дітей в школі не задовольняє усім вимогам батьків. Роботу керівника вважає ефективною, вмілим є керівництво учнівським колективом, висока культура керівництва, принциповість, сумлінність при виконанні службових обов’язків, педагогічний такт і турбота про людей.

        Рожкова Олена Ігорівна від батьків 5-А класу та від батьківського комітету школи надала фінансовий звіт роботи, запропонувала високо оцінити роботу директора.

        Курносенко Наталія Іванівна оцінила роботу керівника школи, зазначила, що є багато проблем в реконструкції навчальних кабінетів та майстерень. В роботі директора подобається використання демократичного методу управління, вироблення колегіального рішення, вміння проводити аналіз реальної ситуації, використовує творчий потенціал підлеглих. 

    Зубкова Світлана Дмитрівна, вчитель початкових класів зазначила, що в реалізації моделі громадсько-активної школи важливим важелем є регулювання громадської думки. Директор постійно слідкує за оприлюдненням досягнень школи.

      Красовська Оксана Олександрівна, вчитель німецької мови, зауважила, що директор сприяє створенню творчої атмосфери у школі, заохочує контакти з громадськими організаціями, підтримує всі творчі плани дітей і вчителів, створює дружню атмосферу в колективі.

        Ніколаєва Ольга Володимирівна, заступник директора з НВР розповіла про співпрацю школи № 24 з школою мистецтв №3, ДНЗ № 99, Матвіївським будиком культури про систематичне проведення спільних заходів, високо оцінила роботу директора школи Жеребцової Т.В.

               Свіридович Аліна виступила від учнівського самоврядування, розповіла про досягнення учнів, проблеми відпочинку дітей в позакласний час. Зазначила, що завдяки директору у школі панує атмосфера доброзичливості і взаємопорозуміння. Хотілось би оновити в кабінеті інформатики комп’ютери, а в спортивному залі більш сучасне обладнання для занять фізкультурою і спортом.

УХВАЛИЛИ:

За результатами відкритого голосування оцінити роботу директора ЗОШ № 24 Жеребцової Т.В. як задовільною з заохоченням.

 

 

  

Голова конференції                           В.А.Корнієнко

Секретар                                             О.В.Костирко                               

Звіт директора

загальноосвітньої школи 

І-ІІІ ступенів № 24

м. Миколаєва

Жеребцової Тамари Володимирівни

за 2016 /2017  навчальний рік

перед педагогічним колективом

                                                                                                           та громадськістю  

   Сьогодні ми підбиваємо підсумки роботи школи за 2016-2017 навчальний рік – рік напруженої праці, творчих здобутків, нових відкриттів.    Ви знаєте, що  відбуваються зміни у сфері формування змісту середньої загальної освіти – перегляду та оновлення навчальних програм, підручників, усього навчально-методичного комплексу, необхідного для успішного функціонування та розвитку сучасної школи.

   Як директор школи, протягом звітного періоду, я керувалася Статутом школи, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками директора школи, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника.

Управління закладом

   У 2016/2017н.р. функціонування освітньої системи було спрямовано на реалізацію пріоритетних завдань, визначених законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту» та іншими нормативно-правовими документами галузі Міністерства освіти і науки України, міста, області.

   Головним завданням та основними напрямами роботи школи у 2016/2017 н.р. були наступні:

  • виховання школярів у дусі національно-патріотичного спрямування і створення умов для забезпечення кожній дитині рівного доступу до якісної освіти; для реалізації індивідуальних творчих потреб;

  • робота з творчо обдарованими і здібними дітьми; удосконалення системи роботи з професійної орієнтації учнів; професійного розвитку педагогів;

  • формування предметних компетентностей з метою їх належної підготовки до участі у зовнішньому незалежному оцінюванні.

  • становлення в учнів цілісного, наукового світогляду, загальнонаукової, загальнокультурної, технологічної, комунікативної  і соціальної компетенстності.

   У 2016/2017 навчальному році управління закладом було спрямовано на здійснення державної політики в галузі освіти, збереження кількісних і якісних параметрів мережі, створення належних умов для навчання і виховання учнів, удосконалення змісту навчально-виховного процесу, упровадження нових освітніх технологій, розвиток здібностей дітей і підлітків, подальше впровадження профільного навчання за напрямом «Історія».

   Керівництво, підвищення якості та ефективності внутрішньошкільного управління забезпечувалося документами планування роботи: перспективним, річним, робочим навчальним, місячним та тижневим планами.

   Принцип доцільності й оперативності прийняття управлінських рішень адміністрації базувався на аналітичних даних, отриманих у ході внутрішньошкільного контролю. Щосереди о 15.15 год. проводилися адміністративні наради з адміністрацією школи, щопонеділка – наради при директорові, методична робота з учителями. Управлінські рішення доводилися до відома заступників директора, педагогічного колективу та технічного персоналу.

   Адміністрацією постійно проводились консультації та спільний розгляд  питань з такими структурними підрозділами закладу, як  батьківський комітет (двічі на рік), рада школи, профспілковий комітет.

Слайд 2

Аналіз структури і мережі школи

за минулий навчальний рік. Збереження контингенту

На початок 2016/2017 року у школі навчалося  547 учнів (523 у 2015-2016 н.р.).

Укомплектовано 19 класів, середня наповнюваність класів – 28,8 учнів.

Школа І ступеня – 8 класів - 252, школа ІІ ступеня - 9 класів- 249, школа ІІІ ступеня – 2 класи  - 46.Таблиця 1

   Аналіз причин руху учнів свідчить, що переважна більшість переводів зумовлена зміною місця проживання родини і пов’язана з переїздами.

   Основними заходами із збереження контингенту учнів в 2016/2017 навчальному році були:

              організація обліку дітей та підлітків у мікрорайоні;

  • спільна робота з ДНЗ № 99;

  • контроль відвідування учнями навчальних занять;

  • організація навчання за індивідуальною та екстернатною  формами;

  • організація роботи по підготовці учнів до навчання в школі «Мальвіна»;

  • індивідуальна робота з учнями та батьками;

  • робота ради з профілактики правопорушень;

  • робота шкільного самоврядування «Шкільна республіка».

 

Підсумки роботи ГПД

У  цьому навчальному  році працювала 1 група подовженого дня за рахунок бюджету, яку відвідували  учні 1-4 класів.

   Усі діти, які  відвідували  ГПД, були  охоплені  гарячим  харчуванням, дотримувались  режиму  роботи. У цілому, роботу групи  подовженого дня  можна  визнати задовільною.

Імідж навчального закладу – це поєднання 3-х складових:  

  • високі показники успішності учнів-випускників при складанні ДПА та ЗНО;

  • високий професіоналізм та педагогічна майстерність педагогічного колективу навчального закладу;

  • потужна матеріально-технічна база.

   За 2016/2017 навчальний рік зроблені суттєві кроки щодо підвищення якості навчання згідно із  вимогами сучасного суспільства. Освіта вважається якісною, коли її результати відповідають меті. Протягом навчального року  вчителі школи проявляли належний рівень професійної підготовки, здійснювали педагогічну діяльність, забезпечували результативність та якість своєї роботи, відповідно до нормативно-правових актів, наказів та інструкцій Міністерства освіти та науки України.

   

У школі навчається 547 учнів. З високим та достатнім рівнем  у 2016- 2017 н. р. закінчили школу 234  учні (42.7%  у порівнянні з минулим – 36,7 %);  високий рівень мають 30 учнів  ( 5,7 % - у порівнянні з минулим – 4,2%);  достатній – 203 (37,04 % у порівнянні з минулим - 32,5 %). Початковий рівень  мають - 81  учень (14,8 %  у порівнянні 15%).  Якісний показник по школі   -    42,7 %, він виріс на 4,8 %, що свідчить про покращення роботи вчителів, вірно визначений механізм корекції знань та умінь учнів. 

    Відповідно до інструкції МОН України- учні 1-2 класів (у І семестрі)- не оцінювались).

 

У жовтні- листопаді 2016 року 173 учні школи брали участь у І (шкільному) етапі Всеукраїнських учнівських   олімпіад з базових навчальних предметів, з них у листопаді-грудні 32 учні брали участь у ІІ (міському) етапі і виявили такі досягнення.

Досягнення учнів у  у ІІ (міському) етапі учнівських олімпіадах з базових дисциплін у 2016/2017     н.р.

з/п

Навчальний предмет

П.І. переможців

Місце

ПІБ учителя, який підготував

1.

Математика

Слободяник Анастасія Андріївна

5Б клас

Інтернет- олімпіада з природознавства( заочний етап)

Очний етап

ІІ місце

Іванова Алла Василівна

 

Чекан Лілія Василівна

2.

Природознавство

Парасіч Максим Віталійович, 4Б клас

ІІІ місце

 

Зубкова Світлана Дмитрівна

3.

Інтернет- олімпіада з природознавства

Польовик Артем Сергійович 5-Бкл.

 

ІІІ місце

 

Чекан Лілія Василівна

4.

Математика

 

 

Українська мова

 Свиридович Аліна

Сергіївна,

7Б клас

 ІІІ місце

 

 

ІІ місце

 

 Корнієнко Володимир Анатолійович

Фреюк Наталія Миколаївна

5.

Біологія

 Трушков В’ячеслав Денисович

ІІІ місце

Заяць Тетяна Миколаївна

6.

Біологія

Пугач Максим Васильович, 6Б клас

ІІІ місце

Заяць Тетяна Миколаївна

7.

Біологія

Цимбаліст Філліп Віталійович, 6А клас

ІІІ місце

 Заяць Тетяна Миколаївна

8.

ІІ етап Всеукраїнських олімпіад з німецької мови

ІІІ етап

Московченко Іван Юрійович , 4-А клас

 

Красовська Оксана Олександрівна

 

 Аналізуючи результативність участі учнів в олімпіадах за останній рік, можна зробити висновок, що  більшість вчителів професійноно та відповідально підійшли до роботи з підготовки учнів для участі в ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін. На ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад, на жаль, вийшов тільки 1 учень. Тому, як бачимо, нам є над чим працювати…

Досягнення учнів в інтелектуальних конкурсах

Активну участь учні школи брали у різноманітних конкурсах, а саме:

Учні школи брали активну участь в конкурсах «Колосок», «Кенгуру», «Лелека», «Соняшник», «Геліантус», «Весняний колосок», що стали традиційними. Відповідальними за організацію цих конкурсів у школі були:

  • Чекан Л.В.

  • Іванова А.В.

  • Яновська О.Ю.

  • Кенжабоєва Р.М.

  • Красовська О.О.

  • Савельєва Л.А.

  • Олабіна О.Я.

Результативність участі школи в конкурсах та змаганнях за різними напрямками діяльності у 2016-2017 н.р.:

 

№п/п

Учень

Конкурс

Місце

П.І.Б. вчителя

1.

Іюньська Поліна

Дмитрівна

9 клас

ІІ етап ХУІІ Міжнародного конкурсу знавців рідної мови ім. Петра Яцика

ІІІ

Савельєва Лариса Анатоліївна, вчитель української мови

2.

Новгородова Ірина Олегівна

5А клас

ІІ етап ХУІІ Міжнародного конкурсу знавців рідної мови ім. Петра Яцика

ІІІ

Юрик Людмила Вікторівна, вчитель української мови

3.

Слободяник Анастасія Андріївна

5Б клас

ІІ етап УІІ Міжнародного мовно – літературного конкурсу  учнівської та студентської молоді імені Т.Г.Шевченка

Обласний конкурс читців «Кобзар- 2017

Юрик Людмила Вікторівна, вчитель української мови

4.

Сенчина Софія Юріївна, 4Б клас

Обласний конкурс читців «Кобзар- 2017»

 

ІІІ

Зубкова Світлана Дмитрівна, вч.

початкових класів

5.

Перната Софія Євгенівна, 2Б клас

Районний етап – конкурс іграшок і сувенірів «Новорічні та різдвяні фантазії»

І

Осадчук Лариса Леонідівна, класовод,  2Б класу

6.

 

 

Коштенко Ангеліна Григорівна, 2Б клас

 

Районний етап – конкурс іграшок і сувенірів «Новорічні та різдвяні фантазії»

І

Осадчук Лариса Леонідівна, класовод,  2Б класу

7.

Парасіч Ангеліна

Віталіївна,

8Б клас

ІІ етап ХУІІ Міжнародного конкурсу знавців рідної мови ім. Петра Яцика
Всеукраїнський конкурс учнівської творчості «Об’єднаймося ж брати мої»

ІІІ

 

 

ІІІ

Сорока Тетяна Василівна, вчитель української мови

 

8

Пацюк Анна Леонідівна

11 клас

Всеукраїнський конкурс есе «Права людини крізь призму  сучасності»

ІІІ

Яновська Оксана Юріївна, вчитель історії

9.

Білий Олег Олександрович, 9 клас

Всеукраїнський форум студентів політехнічних університетів

 

 

Районний турнір з настільного тенісу

І, золота медаль

 

ІІ

Римарчук Юрій Андрійович, керівник секції МАН

Довженко Леонід Іванович, вчитель фізичної культури

10

Цимбаліст Дарина Віталіївна, 9 клас фізики

Всеукраїнський форум студентів політехнічних університетів

ІІІ

Римарчук Юрій Андрійович, керівник секції МАН

11

Матвієнко Ірина Сергіївна,
8Б клас

Обласний конкурс наукових робіт «Розбудовуємо Україну, готуємось до європейського майбутнього»

ІІІ

Минькович Юлія Олегівна, вчитель історії

12

Свиридович Аліна

Сергіївна,

7Б клас

Міжнародний літературно – художній конкурс «Гринадери- вперед!», «Я землю збережу нащадкам»

І

Любименко Алла Василівна, вчитель російської мови

13

Бородіна Наталія Русланівна, 5А клас

Міська виставка - конкурс творчих робіт «Великодній кошик»

ІІ

 

14

Гурток «Юні регулювальники руху»

Районний зліт шкільних загонів ЮІР

ІІІ

Курчева Людмила Василівна, педагог - організатор

15

Гурток «Юні пожежники»

Районні змагання юних пожежників

ІІІ

Чабанова Катерина Олександрівна, педагог - організатор

16

Звягінцева Віолетта Ігорівна, 9 кл.

Міський конкурс «Юні музеєзнавці»,  « Сторінками музею Бойової Слави»

ІІІ

Ковальова Валентина Данилівна - керівник Музею Бойової Слави

17

Мельничук Ірина Олегівна, 8Б клас

Конкурс малюнків «Мрія про Україну»

ІІ

Новак Ірина Миколаївна, вчитель образотворчого мистецтва

18

Антіпов Владислав Андрійович, 5Б клас

Конкурс творчих робіт «Шляхом здоров’я»

ІІ

Височанська Ольга Володимирівна, вчитель основ здоров’я

19

Лук’яненко Валерія Геннадіївна 7-А клас

Міська виставка – конкурс іграшок та сувенірів «Новорічні та Різдвяні фантазії»

ІІІ

Самчук Тетяна Григорівна, учитель обслуговуючої праці

20

Ліскова Ангеліна Володимирівна, 6-А клас

Районний конкурс « Знай і люби свій край»

І

 

21

Лейфура Надія Валеріївна 6-Б клас

Районний етап – конкурс іграшок і сувенірів «Новорічні та різдвяні фантазії»

І

Новак Ірина Миколаївна

22

Остра Єлизавета Олександрівна,4-Б

Районні змагання з настільного тенісу

ІІ

Сорока Сергій Володимирович , учитель фізичної культури

23

Ходорич Сергій Вікторович , 11 клас

Районні змагання з настільного тенісу

ІІ

Сорока Сергій Володимирович, учитель фізичної культури

24

Слюсаренко Наталія Віталіївна, 5-Б клас

Районні змагання з настільного тенісу

ІІ

Кутова Світлана Євгенівна , учитель фізичної культури

25

Запорожець Мар’яна Ігорівна, 7-Б клас

ІІ етап ХУІІ Міжнародного конкурсу знавців рідної мови ім.. Петра Яцика

ІІІ

Фреюк Наталія Миколаївна, учитель української мови та літератури

26

 

ІІ етап Всеукраїнських олімпіад з німецької мови

ІІІ етап

І

 

ІІ

, учитель німецької мови

27

Юрченко Софія Валеріївна, 10 клас

Конкурс відеороликів «Молодь обирає здоровий спосіб життя»

ІІІ

Костирко Ольга Володимирівна_ вчитель зарубіжної літератури

28

Вершилов Радомир Кирилович, 4-Б клас

Районні змагання з настільного тенісу

ІІ

Сорока Сергій Володимирович, учитель фізичної культури

29

Головацький Костянтин

Юрійович, 8А клас

Міський конкурс «Пам'ять і гідність в серцях молодих»

І

Красовська Оксана Олександрівна, учитель німецької мови

30

Смерека В’ячеслав Дмитрович,8А клас

Міський конкурс «Пам'ять і гідність в серцях молодих»

І

Красовська Оксана Олександрівна, учитель німецької мови

31

Новак Володимир Андрійович, учень 8-Б класу

Районний конкурс малюнків «Як я захищатиму Батьківщину»

І

Новак Ірина Миколаївна, учитель образотворчого мистецтва

32

Булавкін Кирило Олександрович,  2-Б клас

Районний конкурс малюнків «Як я захищатиму Батьківщину»                          

Участь учнів школи в Міжнародних та Всеукраїнських заходах 

 

 

Міжнародний учнівський конкурс юних істориків
«ЛЕЛЕКА»

 

59 учнів,

одержали 5 золотих сертифікатів,

 останні - срібні;

 

«Геліантус»

43 учасника, 33 – переможця.

Кришталева сова

 Взяли участь – 14  учасників, 5- золотих, 5 – срібних. 4- учасника;

Всеукраїнська українознавча гра «Соняшник»

 

 Взяли участь - 129 учнів,

 переможців-111.

Всеукраїнський конкурс з англійської мови «Гринвіч»

 

 Взяли участь – 15 учнів,

 переможців-7.

Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру»

 

Взяли участь – 159 учасників, всі  сертифікати з результатом відмінно і добре

 

Міжнародний природничий інтерактивний конкурс «Колосок»

 

«Колосок» (осінній)- 151 учасник,

переможці: «Золотий колосок»- 29 учнів,

«Срібний колосок»-90 учнів;

«Колосок» (весняний)- 106 учасників.

 

 

Також активну участь учні взяли у проведенні предметних тижнів, місячника екологічних знань, різноманітних квестів, конкурсів учнівських проектів.

 

   В школі створено систему виховання здорового способу життя. Урочна й позаурочна робота популяризації спорту здійснюється на високому рівні. У школі були проведені Дні здоров’я, змагання з баскетболу, волейболу, футболу «Веселі старти».

Вчителі фізичної культури проводили цілу низку заходів з метою популяризації здорового способу життя.

 

  Виховна робота

Головна мета виховної роботи у 2016/2017 навчальному році – формування громадянина-патріота України, створення умов для самореалізації особистості відповідно до її здібностей, суспільних та власних інтересів, виховання громадянина з демократичним світоглядом і культурою, який не порушує прав і свобод людини. Відповідно до проблемної теми школи «Формування компетентної особистості засобами народної педагогіки в умовах ГАШ» у 2016/2017 навчальному році педагогічний колектив працював над виховною проблемою: «Ціннісність народної педагогіки у формуванні компетентної особистості», комплексно - цільової програми «Сім'я і школа - компетентний учень». Виховна робота здійснюється у напрямках:

  • Патріотичне виховання - Музей Бойової Слави , гуртки - «Юні музеєзнавці», «Історичне краєзнавство» , клуб «Милосердя». 

  • Формування національної самосвідомості - музей «Українська світлиця» та гурток «Народознавство».

  •  Правова свідомість - клуб «Юний правознавець», постійно діючі стенди: «Я і закон», «У  разі потреби», «Мої права та обов'язки».

  • Туристсько-краєзнавчий, культурологічний напрямок - співпраця з культурно-просвітницькими закладами: міські музеї, театри, туристичні бюро.

  • Формування здорового способу життя - клуб «Здоров'я», гурток «Скандинавська ходьба».

  • Формування  духовного  розвитку - проект «Дорогою добра», співпраця з храмом Петра і Павла.

  • Взаємодія сім'ї та школи - «Школа молодих батьків», «Батьківський всеобуч», «Університет педагогічних знань», «Академія передового батьківського досвіду».

  • Робота щодо запобігання проявам жорстокості та насильства серед однолітків, в сім'ї - клуб «Примирення».

  • Індивідуальна профілактична робота з учнями групи ризику, корекційна робота з учнями, які потребують додаткової педагогічної уваги - рейди з представниками ССД, засідання координаційної ради.

  • Робота з сім'ями, які опинилися в складних життєвих  обставинах - співпраця з Миколаївським центром соціальних служб сім'ї та молоді.

 «Виховання гармонійно розвиненої, високоосвіченої, національно свідомої людини, здатної до саморозвитку та самовдосконалення».

   Реалізація завдань виховної роботи у 2016/2017 навчальному році здійснювалася відповідно до моделі ГАШ шляхом співпраці педагогічного та учнівського колективів, з батьками учнів, позашкільними закладами та громадськими організаціями; через використання найбільш поширених виховних технологій, зокрема:

- години спілкування (години класного керівника);

- технологія колективного творчого виховання;

- проектна технологія;

- технологія саморозвитку.

Виховна робота в школі має чіткий та цілеспрямований характер, що дає можливість здійснювати плідну діяльність з реалізації основних завдань:  

  1. Гуманізація виховного процесу, що виражається у створенні умов для всебічного розвитку особистості, для спонукання її до самоаналізу, самооцінки, саморозвитку, самовиховання.

  2. Підтримка та укріплення шкільних традицій, що сприяють створенню загальношкільного колективу.

  3. Удосконалення методичної майстерності класного керівника, спроможного компетентно здійснювати виховну діяльність.

  4. Розвиток учнівського самоврядування.

   Протягом року питання виховної роботи розглядалися на нарадах при директорі, засіданнях педагогічної ради, на засіданнях Ради профілактики, батьківських зборах.

   Реалізація завдань виховної системи закладу відбувається за рахунок злагодженої співпраці педагогічного колективу, спланованої роботи класних керівників. У школі діє методичне об’єднання класних керівників, яке очолює Фреюк Н.М. під керівництвом заступника директора з виховної роботи Височанської О.В.  

   З метою надання методичної допомоги класним керівникам протягом навчального року проводились наради та консультації з питань організації та здійснення виховної роботи в класних колективах. З метою досягнення більшої ефективності виховної роботи класні керівники працювали сумісно зі шкільним психологом, проводячи тестування, діагностику, вивчаючи індивідуальні особливості учнів.

   Виховні заходи, що проводились класними керівниками протягом 2016/2017 навчального року, були різноманітними, відповідали віковим особливостям учнів, сприяли розвитку творчих здібностей та ініціативності школярів.

   Аналіз відвіданих виховних заходів показав, що виховна робота проводиться на належному рівні, використовуються сучасні технології виховання учнів.

   Всебічний та гармонійний розвиток  кожної особистості, творчий, інтелектуальний, духовний розвиток дітей та організацію дозвілля школярів забезпечували гуртки та секції. Впродовж навчального  року на базі школи діяли такі гуртки:

  • Intel «Шлях до успіху» ( кер. Костирко О.В.);

  • Дружина юних пожежників (Чабанова К.О.);

  • Вокальний (Фреюк Н.М);

  • Мистецтво живого слова (Юрик Л.В.);

  • Юні музеєзнавці (Ковальва В.Д.);

  • Народознавство (Савельєва Л.А.);

  • Історичне краєзнавство (Ковальва В.Д.)

  • Юні інспекторі руху (Курчева Л.В.);

  • Захисник Вітчизни (Сорока С.В.);

  • Юний стрілець (Сорока С.В.);

  • Влучний стрілець (Сорока С.В.).

   Одним із важливих напрямків виховної роботи є родинно-сімейне виховання. Основними завданнями напрямку «Ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей» було формування моральної особистості (доброти, взаєморозуміння, милосердя, толерантності, культури спілкування), різнобічних духовних потреб та інтересів; виховання шанобливого ставлення до родини, поваги народних традицій і звичаїв, національних цінностей українського народу. З метою пропаганди позитивного іміджу сім`ї та її соціальної підтримки, формування культури сімейних стосунків, підвищення відповідальності  батьків за виховання дітей у рамках реалізації комплексно - цільової програми «Сім'я і школа - компетентний учень» проводяться різноманітні зустрічі, бесіди щодо популяризації  сімейного способу життя, формування національних сімейних цінностей з питань здорового способу життя та збереження репродуктивного здоров`я.

Протягом 2016/2017 навчального  року учні ХсЗОШ № 24 взяли участь у заходах:

- до Дня миру;

- до Дня Захисника України;

- до Дня Свободи;

- до Дня пам’яті жертв голодоморів;

- до Дня Збройних Сил України;

- до Дня Соборності України.

У школі проводились традиційні виховні заходи:

  • Свято «День знань»

  • Концерт до Дня вчителя

  • Свято “Прощання з Букварем ”

  • Новорічні ранки 

  • Свято “Святого Миколая”

    • «День святого Валентина»

    • Святковий концерт до Дня 8 Березня

    •  «Свято родини»

    • Свято «Прощавай,  початкова школо!»

    • Свято Останнього дзвоника

    • Випускний вечір .

У школі реалізуються такі проекти:

  •  дослідницькі проекти: «Гідні слави» - відкриття нової експозиції в Музеї Бойової Слави, присвяченої героям АТО, «Солдат війни не обирає», присвячений подвигу воїну - афганцю;

  • міський соціальний проект «Подаруй частинку доброти», шкільні проекти: «Серце відкрите для довіри», «Віддзеркалення душі», «Дорогою добра»;

  •  ігрові проекти: «Розкрий свій талант», «Лідер року»;

  •  інформаційний проект «Мистецтво бути читачем»;

  •  практичні проекти: «Моя країна - Україна», «Сторінками історії нашої школи», «Цікавинки шкільного життя», «Учителі - гордість нашої школи», «Творчі і спортивні здобутки нашої школи», «Let’s do, it Ukraine»,  в якому школа посіла призове місце.

 

Методична робота

   Методична робота в школі – спеціально організована діяльність педагогічного колективу, що створює умови для підвищення майстерності педагога.

   Методична робота спонукає вчителя до роботи над підвищенням свого фахового рівня, сприяє збагаченню педагогічного колективу педагогічними знахідками, допомагає молодим учителям переймати майстерність у більш досвідчених колег.

   Робота з педагогічними працівниками щодо підвищення професійної майстерності здійснюється у відповідності з певною структурою:

- індивідуальні, групові, колективні форми роботи;

- курси підвищення кваліфікації педагогів;

- участь у конкурсах професійної майстерності;

- школа молодого спеціаліста, наставництво;

- самоосвіта та атестація педагогів;

- вивчення, узагальнення та поширення ППД;

- публікації власних наробок;

- участь в виставках, презентаціях педагогічних ідей та технологій.

   На педагогічних радах «Фахова компетентність вчителя як важлива умова при впроваджені Державного стандарту освіти», Розвиток комунікативних компетенцій учнів засобами народної педагогіки та ІКТ в позаурочний період, «Взаємодія школи, сім’ї і громадськості у справі виховання дітей та підлітків засобами етнопедагогіки» були обговорені напрямки роботи педагогічного колективу  над проблемною темою школи.

     З метою створення умов  для підвищення фахового і кваліфікаційного рівня працівників школи було організовано роботу постійно діючого психолого-педагогічного семінару «Шляхи оптимізації навчального навантаження учнів", теоретичного семінару  «Підвищення ефективності уроку як шлях до розвитку життєвих компетентностей учнів»,  семінарів – практикумів «Інновації в навчанні. Шляхи впровадження», «Конструювання та раціональна організація комп’ютерно-орієнтованого уроку», «Можливості ІКТ- та мультимедійних засобів навчання в організації активної навчально-пізнавальної діяльності школярів», «Впровадження інформаційних технологій для активізації самоосвітньої діяльності учнів та вчителів», «Пріоритети інтерактивних технологій навчання як засобу реалізації компетентнісного підходу в освітньому процесі» , майстер – класу «Створення педагогами власних веб-сайтів, блогів»; творчої групи « Форми та методи роботи зі здібними учнями як шлях до формування творчої особистості», конференції «Використання програмних засобів навчання та Інтернет-ресурсів», тренінгу  «Як ефективно   використовувати   пам’ять»; випущено методичні бюлетені. Проаналізовано стан викладання природознавства, предмету «Людина і світ», зарубіжної літератури, алгебри, біології, екології та робота педагогічного колективу щодо забезпечення протипожежної безпеки, підсумки роботи педколективу щодо запобігання насильства та жорстокого поводження з дітьми. Проводились згідно з річним планом методично – інструктивні наради, працювала відповідно до затвердженого плану методична рада.

Заходи, які проведені в  2016-2017 н. р.:

П/П

ЗАХІД

Підпорядкування

Відповідальний

1

Відкриті уроки для вчителів початкових класів

НМЦ, МОІППО

Дудко О.В., Осадчук Л.Л.

2

Творчий портрет учителя 

НМЦ

Костирко О.В.

3

VІІ всеукраїнська краєзнавча конференція учнівської молоді «Мій рідний край, моя земля». Робота «Солдатський подвиг в їм’я людства» (ІІІ м.)

Центр туризму

Ковальова В.Д.

 

4

«Від медіа грамотності до медіа культури»

НМЦ виступи на засіданнях творчої групи

Минькович Ю.О заступник директора з НВР.

5

Обласний конкурс «Здоров’я – стиль життя»

МОІППО

 

Височанська О.В., заступник директора з ВР

6

«Нові підходи у викладанні образотворчого мистецтва»- 4 клас

Творча лабораторія розвитку початкової освіти- МОІППО

Зубкова С.Д. – класовод 4-Б класу

7

1.Березень 2016 -  «Виховний потенціал інформаційно –комунікативних технологій у патріотичному вихованні учнів на уроках зарубіжної літератури і в позакласний час »

2.«На крилах зарубіжної літератури» та фестивалю «Всім серцем любіть Україну»

3. «Читацько - центрична концепція сучасного підручника із зарубіжної літератури»

 

 

4. «Японская чайная церемония на уроке литературы»

5. Твір про мою улюблену вчительку

6. «О.Грін. «Пурпурові вітрила». Тести за змістом твору»

7. «Творчість учнів за мотивами фантастичної літератури»

8. «Методика використання хмарних сервісів Microsoft  Office 365  у навчальному процесі»

9. « Патріотичне виховання на уроках зарубіжної літератури »

МОІППО

журнал «Зарубіжна література»

Видавничий світ «Освіта»

Свідоцтво «Инфоурок»  №ДБ-541673

 

«Мультиурок»  MU F 386766

Центр нової освіти І.Іванова

 

Травень 2017 -  онлайн –виставка  НМЦ

Костирко О.В.. учитель зарубіжної літератури

 

8

«Системний підхід у створенні виховної системи класу»

ЗОШ №15 МОІППО- обласний семінар

Фреюк Н.М.- класний керівник 11 класу

9

«Формування контрольно-оцінних навичок молодших школярів»

Методичний кейс для вчителів початкових класів  НМЦ

Дудко О.В.-  класовод 1-б  класу

Матеріально-технічна база.

2.Питання, що потребують подальшого розв’язання

Залишились певні питання, розв’язання яких слід продовжити, а саме:

-   підвищення якості освітніх послуг;

-   підвищення результативності роботи з обдарованими дітьми;

-   створення цілісної системи моніторингу НВП;

-   активне використання комп’ютерних методичних комплексів;

-   недостатня результативність ЗНО;

- покращення матеріально-технічної бази навчального закладу.

Єдина педагогічна тема та завдання на 2017/2018 навчальний рік

Вважаючи, що наш навчальний заклад знаходиться на шляху постійного розвитку, ми маємо всі ресурси для реалізації поставлених державою та суспільством перед освітянами задач у сфері освіти, що передбачає поліпшення її якості, створення умов для особистого розвитку та самореалізації кожного учня, тому для нашого закладу залишається актуальною низка питань, що акумулюються в єдиній педагогічній темі «Формування компетентної особистості засобами народної педагогіки в умовах ГАШ».

bottom of page