Профілактика COVID -19
Для попередження поширення COVID-19
Що таке новий коронавірус?
Коронавіруси - це велика родина вірусів, які викликають захворювання, починаючи від звичайної застуди до більш важких захворювань. Новий коронавірус - це новий штам, раніше не ідентифікований у людей. COVID-19 - це інфекційне захворювання, спричинене останнім виявленим коронавірусом (SARS-CoV-2).
Як поширюється вірус?
Люди можуть заразитися COVID-19 від інших людей, які мають вірус, вдихаючи дрібні крапельки рідин від людей із COVID-19, які кашляють або чхають, або через дотик до забруднених поверхонь.
Які симптоми?
Багато людей, які заражаються, відчувають легкі симптоми і одужують, але деякі люди можуть переносити хворобу досить тяжко.
Симптоми включають поєднання:
-
Лихоманка
-
Кашель
-
Утруднене дихання
-
Біль у м'язах
-
Втома
Як можна підготуватися якщо у Вас, чи Ваших пацієнтів імуноскомпрометований стан?
-
Навчайте себе, дізнавайтесь актуальну інформацію по COVID-19 із надійних джерел.
-
Поповніть запас ліків, що відпускаються за рецептом, або подумайте про онлайн замовлення ваших ліків.
-
Продовжуйте практикувати конкретні профілактичні заходи, як прописані вашим лікарем у зв’язку з вашим постійним лікуванням.
-
Майте безрецептурні ліки та медичні засоби (наприклад, термометр) для лікування високої температури.
-
Наскільки це можливо, підтримуйте фізичну активність, щоб забезпечити гарний фізичний стан.
-
Майте достатню кількість продуктів та предметів домашнього вжитку, приблизно на 2-4 тижні. Готуйтеся поступово і уникайте панічної закупки.
-
Активуйте свою соціальну мережу. Заздалегідь зв’яжіться з сім’єю, друзями, сусідами чи медичними працівниками вашої громади та складіть спільні плани, що робити, коли COVID-19 поширюється у вашій громаді чи якщо ви захворіли.
-
Дотримуйтесь інструкцій національних органів про те, як підготуватися до надзвичайних ситуацій.
-
Продовжуйте практикувати загальну гігієну.
Що робити, якщо Ви захворіли?
Якщо Ви захворіли і виявили у себе симптоми кашлю, лихоманки та утрудненого дихання:
Залишайтеся вдома та телефонуйте до місцевих служб охорони здоров’я за порадою.
Не забудьте уточнити, який у Вас імунокомпромісний стан.
Щоб захистити себе і оточуючих, користуйтеся перевіреною інформацією про хвороби і приймайте необхідних заходів профілактики. Дотримуйтесь рекомендацій місцевих органів охорони здоров'я.
Дотримуйтесь правил гігієни рук. Часто мийте руки водою з милом або обробляйте їх спиртовмісних антисептиком для рук.
Тримайтеся на безпечній відстані від тих, хто чхає або кашляє людей. Носіть маску, коли перебуваєте в оточенні інших людей. Не торкайтеся руками до очей, рота або носа. При кашлі або чханні прикривайте рот і ніс ліктьовим згином або хусткою. Якщо ви відчуваєте нездужання, залишайтеся вдома.
У разі підвищення температури, появи кашлю і задишки зверніться за медичною допомогою. Чим раніше ви звернетеся за допомогою, тим швидше вас направлять до потрібного лікаря. Так ви захистите себе і уникнете поширення вірусів і інших інфекцій.
Маски
Одягнувши маску, ви допоможете запобігти передачі вірусу від себе іншим людям. Одних тільки масок недостатньо для захисту від вірусу COVID-19. Крім використання масок також слід дотримуватися безпечної дистанції і правила гігієни рук. Дотримуйтесь рекомендацій місцевих органів охорони здоров'я.
Затверджено
Протокол педагогічної
ради від 27.08.2020 № 1
Положення про тимчасовий порядок
організації освітнього процесу в Миколаївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 24 в період карантинних обмежень у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)
на 2020-2021 н.р.
Творча група Миколаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 24 опрацювавши постанову № 42 Головного державного санітарного лікаря України від 30.07.2020 «Про затвердження тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», лист МОНУ № 1/9-420 від 05.08.2020 щодо організації роботи закладів загальної середньої освіти у 2020-2021 навчальному році, рекомендації Управління освіти на нараді директорів та організаторами харчування у ЗЗСО за участі Головного управління Держпродспоживслужби в м. Миколаєві від 19.08.2020, розробила Положення про тимчасовий порядок організації роботи закладу на 2020-2021 н. р. в умовах адаптивного карантину.
1.Видати наказ про підготовку до відновлення роботи закладу освіти після зняття карантинних обмежень, яким призначити відповідальних осіб (комісію) за виконання усіх заходів, передбачених Постановою головного державного санітарного лікаря України від 30.07.2020 №42 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19», та розподіляє обов’язки між ними.
Директор, до 14.08.2020
2. Призначити особу, відповідальну за встановлення системи екстреної комунікації з медичними закладами міста у випадку виявлення осіб із симптомами вірусного захворювання та забезпечення порядку відсторонення їх від занять або роботи.
Директор, до 14.08.2020
3. Провести навчання та тренування для всіх працівників закладу з метою освоєння та володіння усіма необхідними навиками по запобіганню розповсюдженню інфекції та визначає конкретні обов’язки та вимоги до роботи кожного.
Директор, до 21.08.2020
4. Провести аналіз даних , отриманих від працівників та батьків учнів, або осіб, які їх замінюють, щодо даних про осіб, які були у контакті з хворими на вірусні захворювання або перебувають/ перехворіли самі/ хворіють на даний час, а також тих, які вважаються здоровими.
Комісія, до 25.08.2020
5.Подати заявку до управління освіти з розрахунку відповідно до формули на миючі, дезінфікуючі засоби, спецодяг, господарський інвентар, захисні маски (респіратори), рукавички, засоби особистої гігієни тощо.
Заступник директора з АГЧ, до 14.08.2020
6.Організувати роботу з батьками щодо забезпечення здобувачів освіти захисними масками (респіраторами), рукавичками, засобами особистої гігієни, миючими, дезінфікуючими засобами, одноразовим посудом.
Класні керівники, до фінансового забезпечення
7. Попередити працівників школи про забезпечення себе захисними масками (респіраторами), рукавичками, засобами особистої гігієни.
Працівники закладу, до фінансового забезпечення
8. Перевірити стан готовності приміщень: медичного кабінету, ізолятору, туалетних кімнат, харчоблоку, їдальні, майстерень, спортивної зали, спортивного майданчику, навчальних кабінетів тощо. Скласти відповідні акти.
Комісія, до 17.08.2020
9. На підставі аналізу медичної сестри та опитування батьків класними керівниками сформувати списки добувачів освіти, які можуть відвідувати заклад.
Комісія, поетапно до 28.08.2020
10. Організувати систему щоденного контролю за станом здоров’я усіх працівників та учнів.
Заступники директора, медична сестра, до 17.08.2020
11. Розпочати онлайн систему щоденної батьківської перевірки стану здоров’я дітей з обов’язковим повідомленням класного керівника. Інформація збирається «ланцюжком» за принципом «знизу вгору»: батькі – класний керівник – медична сестра – заступник директора.
З 25.08.2020
12. Сформувати списки дітей, що належать до групи ризику, для запровадження різних форм навчання: педагогічний патронаж, екстернат, сімейна або дистанційна форма здобуття освіти. Провести відповідну роз’яснювальну роботу з батьками даної категорії учнів.
Комісія, до 21.08.2020
13. Скласти та затвердити графіки проведення інструктажів про дотримання особистої гігієни працівниками школи під час виконання посадових обов’язків, здобувачами освіти.
Заступники директора, медична сестра, до 21.08.2020
14. Забезпечити суворий моніторинг стану здоров’я осіб з хронічними захворюваннями (діабет, гіпертонічна хвороба, астма тощо).
Класні керівники, медична сестра, щоденно
15. Забезпечити контроль за дотриманням санітарно-епідемічних заходів в закладі.
Комісія, щоденно
16. Здійснити повну гігієнічну та санітарну обробку приміщень та території закладу.
Заступник директора з АГЧ, до 18.08.2020
17.Здійснювати обробку дезінфікуючими засобами поверхонь в усіх приміщеннях закладу, спортивному майданчику.
Заступник директора з АГЧ, щоденно
18.Підготувати медичний кабінет та окреме приміщення тимчасової обсервації для осіб з підозрілими симптомами.
Медична сестра, заступник директора з АГЧ, до 17.08.2020
19. Унеможливити скупчення учасників освітнього процесу під час входу/виходу з приміщення шляхом використання наявних у приміщення школи виходів:
- початкові класи, які навчаються у цокольному поверсі, заходять/виходять через бокові двері з цокольного поверху;
- початкові класи, які навчаються на І поверсі, заходять/виходять через роздягальню;
- учні 5-10 класів, які навчають на ІІ поверсі у кабінетах № 301,302,314-320, заходять/виходять через центральні двері;
- учні 5-11 класів, які навчають на ІІ поверсі у кабінетах № 303-313, майстерень, заходять/виходять через бокові двері біля майстерні;
- на уроках фізкультури – через бокові двері спортивної зали.
20. Працівники, які на даний час вже вийшли на роботу, проходять обов’язковий щоденний температурний скринінг з обов’язковою фіксацією в спеціальному журналі стану їхнього здоров’я.
Медична сестра, щоденно
21. Обмежити доступ до закладу освіти стороннім особам, батькам: за попереднім телефонним записом, збори батьків проводити групами у актовій залі, організувати спілкування педагогічних працівників з батьками переважно дистанційно за допомогою будь-яких засобів зв’язку.
Адміністрація, класні керівники, постійно
22. У випадку залучення окремих осіб для виконання робіт по забезпеченню життєдіяльності закладу, проводити їх ретельна перевірку на наявність температури і респіраторних симптомів, після чого надається дозвіл на вхід в будівлю з дотриманням усіх вимог особистого протиепідемічного захисту (маска, рукавиці, дотримання дистанції тощо).
Швейцар, постійно
23. На підставі отриманого від медичної сестри аналізу даних склати та затвердити розклад занять та заміну вчителів.
Адміністрація, до 31.08.2020
24. Забезпечити різний час початку та закінчення занять для різних класів. Перевести 3-ті класи у підзміну.
Адміністрація, до 31.08.2020
25. Скласти інструкції для всіх категорій учасників освітнього процесу щодо організованого початку навчального року та безпеки життєдіяльності, правил поведінки у закладі.
Творча група, до 14.08.2020
26.Педагоги продовжують опанування дистанційних технологій навчання, провести залік на володіння дистанційних технологій навчання.
Заступники директора, 25-28.08.2020
27.Скласти алгоритм дій медичної сестри щодо збору, аналізу інформації про стан здоров’я, проведення температурного скринінгу.
Директор, до 14.08.2020
28. Усім учасникам освітнього процесу, які перехворіли та мають відповідне підтвердження медичної установи щодо одужання, надати його медичній сестрі закладу.
Учасники освітнього процесу, негайно
29. Провести розяснювальну роботу з батьками учнів про персональну відповідальність за правдивість інформації про стан здоров’я дитини.
Класні керівники, постійно
30.Скласти розклад прийому їжі здобувачами освіти в шкільній їдальні з урахуванням вимог дистанціювання (відстань між столами 1,5 м, не більше 4 учнів за столом). Проводити контроль за наявністю у працівників харчоблоку засобів індивідуального захисту із розрахунку 1 захисна маска на 3 год. роботи, одноразовими рукавичками, які необхідно змінювати після кожної дії із розрахунку на 5 робочих днів.
Відповідальний заступник директора, до 28.08.2020
31. Планування мінімізації контактів учнів між собою: кожен клас закріплюється за окремим кабінетом, застосування модульного підходу до організації вивчення дисциплін (укр.мова, література, заруб.література, алгебра, геометрія, математика, фізика, хімія, біологія, гаографія, історія, громадянська освіта, трудове навчання, інформатика), лінії розмежування в коридорах та на подвір’ї школи, чергування вчителів та технічного персоналу на перервах біля туалетних кімнат. Проводити уроки з окремих предметів (фізичне виховання, біологія, географія, природознавство, основи здоров’я, мистецтво шляхом організації «зелених кабінетів» на подвір’ї.
Заступники директора, до 17.08.2020
32. Запровадити п’ятихвилинки здоров’я у кожному класі перед І уроком, на яких з’ясувати стан здоров’я учнів, за неохідністю виміряти температуру, залучити медичну сестру за потребою.
Вчитель, який проводить І урок. Щоденно
33.Провести уроки здоров’я, на яких зосередити увагу на знаннях щодо профілактики вірусних захворювань та контролю самопочуття. Особливу увагу приділити «групі ризику» (що мають хронічні захворювання).
Класні керівники, перший тиждень навчання
34. Усі навчально-виховні заходи та режимні моменти з дітьми проводяться за умови максимально можливої ізоляції одного класу від іншого.
Педагогічні працівники, постійно
35.Провести Свято першого вересня:
- на святково прикрашеному подвір’ї урочиста зустріч першокласників учнями 10-11 класів(святкова хода першокласників) – 8.00. – 8.15, з відведенням зон для батьків, дотриманням норм дистанціювання;
- уроки - зустрічі «Знову разом» для учнів 1-11 класів – 8.30;
- оформлення фотозони для фотосесій класів за графіком – протягом дня;
- святковий експрес «Екскурсії учнів 1- класів по школі» за індивідуальними маршрутами;
- музичні святкові перерви;
- зустрічі з батьками 1-х класів «Перший раз у перший клас» на подвір’ї школи з розподілом на групи, вручення пам’яток батькам.
Адміністрація, класні керівники
36. Використовувати приміщення загального користування (актова, спортивна зали, виробничі майстерні, музеї тощо) за умови чіткого дотримання графіку роботи з обов’язковим проведенням усіх санітарно-гігієнічних заходів щодо їх прибирання та провітрювання. Після кожного виду діяльності провести передбачені відповідно нормативних вимог санітарно-гігієнічні заходи.
Заступники директора, постійно
37. Слідкувати за станом здоров’я дітей та у разі виявлення ознак захворювання передавати учня медичній сестрі закладу та інформувати адміністрацію та батьків.
Педагогічні працівники, протягом дня
38. Встановити в кожній рекреації на кожному поверсі урни з кришкою для утилізації використаних масок та рукавичок.
Заступник директора з АГЧ, до 28.08.2020
39. В санітарних кімнатах забезпечити наявність рідкого мила, антисептичних засобів для рук та паперових рушників.
Заступник директора з АГЧ, до 28.08.2020
40. Проводити провітрювання навчальних кабінетів не менше 10 хв.
Вчителі, щоденно
41. Проводити в кінці робочого дня очищення та дезінфекцію поверхонь (дверні ручки, столи, місця для сидіння тощо).
Заступник директора з АГЧ, щоденно
42. Передбачити гнучку структуру навчального року, передбачивши можливість внесення змін до термінів проведення канікул, початку та завершення навчальних семестрів, з урахуванням епідеміологічної ситуації.
Адміністрація, за потребою