top of page
Методична  робота Миколаївської ЗОШ № 24

Методична робота Миколаївської ЗОШ № 24

Відтворити відео

26.10.2018 на базі ЗОШ №24 відбувся семінар для директорів Миколаєва на тему :"Школа управлінської майстерності як інноваційний чинник у розв'язанні  проблем управління якістю освіти".

      Директор школи Жеребцова Т.В., вчителі школи презентували систему роботи школи з цього актуального питання.

          Пропонуємо Вашій увазі найяскравіші фрагменти роботи.

15.11.2018 відбувся майстер-клас вчителя початкових класів Зубкової Світлани Дмитрівни для вчителів міста Миколаєва.

Тема заходу : "Використання елементів етнопедагогіки на уроках та в позакласній роботі в початкової школи "

      На базі Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів  № 24 відбулося засідання Школи педагогічної майстерності, в рамках якого  вчитель початкових класів Зубкова С.Д., вчитель вищої категорії, вчитель-методист,  презентувала власний досвід роботи з теми: «Використання елементів етнопедагогіки на уроках та в позакласній роботі  початкової школи через поєднання традиційних і сучасних методів навчання».

   Учасники майстер-класу взаємодіяли в групах, що сприяло підвищенню професійної компетентності, формуванню комунікативних умінь і навичок методичної діяльності.

     По завершенню майстер-класу, учасники поповнили свої знання про нові форми і методи роботи, переглянули свою позицію щодо актуальності етнопедагогіки,  отримали позитивні емоції і «вузлики на пам'ять».

Отже, майстер-клас був корисним і не залишив байдужими учасників!

Хмарні сервіси в роботі вчителів школи

  

       Стрімкий розвиток інформаційних технологій в усьому світі і, зокрема в Україні, веде до усвідомлення зручностей і переваг їх використання. Сучасний перехід України до інформаційного суспільства, коли сьогодні до Інтернету може підключись практично будь-яка людина і безліч пристроїв обумовлює можливість переходу до так званих «Хмарних послуг». Останнім часом впровадження хмарних технологій стрімко зростає, завдяки хмарним технологіям освіта стає ще доступніше, адже, вчитися можна скрізь: у приміщенні та на відкритій місцевості.

Хмарні технології (Cloud Computing) — це парадигма, що передбачає віддалену обробку та зберігання даних. Хмара — сервер або мережа, де зберігаються дані та програми, що з'єднуються з користувачами через Інтернет. Хмарні технології дозволяють використовувати програми без установки і доступу до особистих файлів з будь-якого комп'ютера, що має доступ в Інтернет.

Хмарні сервіси надають широкі можливості для створення різних навчальних ситуацій в яких учні можуть освоювати і відпрацьовувати навички необхідні в XXI столітті:

    інформаційна грамотність, тобто вміння шукати інформацію, порівнювати її з різних джерел, розпізнавати та вибирати найнеобхідніше;

    мультимедійна грамотність – здатність розпізнавати і використовувати різні типи медіаресурсів як у роботі так, і в навчанні;

    організаційна грамотність – здатність планувати свій час так, щоб встигнути, все що заплановано;

    розуміння взаємозв'язків, які існують між різними людьми, групами та організаціями;

    комунікативна грамотність – це навички ефективного спілкування та співробітництва;

    продуктивна грамотність – здатність до створення якісних продуктів, можливість використання засобів планування.

                                          

    Управління освітнім процесом

     Упровадження інформаційних технологій у школі відбувається наступним чином в управлінській діяльності:

     -ведення й оформлення внутрішньошкільної документації;

     -створення і використання бази даних учителів та учнів школи;          моніторинг діяльності вчителів;

    -участь в інтерактивних телеконференціях, вебінарах; пошук і збирання нормативно-правової інформації за допомогою Інтернету;

  -використання електронної пошти), а й у навчально-виховній (використання педагогічних програмних засобів у ході викладання навчальних предметів;     -комп’ютерне тестування і контроль знань; послуги електронної бібліотеки; --оформлення шкільної газети;

-видання шкільних збірників та альманахів; використання електронних енциклопедій та текстів художніх творів тощо).

      Стрімкий розвиток інформаційно-комунікаційних технологій та зроста-ння вимог до якості освіти вимагає впровадження нових інформаційних сер-вісів.

   Саме хмарні технології відкривають нові можливості управління не лише навчально-виховним процесом, науково-методичною роботою, а й здійснювати управління навчальним закладом загалом.

      Хмарні технології (cloud computing) – це технології, що надають користувачам мережі Інтернет доступ до комп’ютерних ресурсів сервера з використанням програмного забезпечення як онлайн-сервісу. Найбільш поширеними у використанні є хмарні сервіси, призначені для набуття навичок роботи із веб-сервісами та звичайними документами. До них можна віднести: хмарну платформу Microsoft Live@edu, завдяки якій на основі хмарних технологій надається можливість на практиці вивчати відомі офісні додатки через веб-браузер, зокрема до сервісів цієї платформи відносять електронну пошту, календар, веб-конференції (з можливістю відеозв’язку); віртуальну дошку; конструктор створення та підтримки веб-сайтів; можливість створення та редагування документів Word, Excel, PowerPoint; хмарну платформу Google Apps Education Edition, основними інструментами якої є: електронна пошта Gmail (до основних переваг цього сервісу відносять підтримку текстового та голосового чату Google Talk, а також відеочату); календар Google (дає змогу запланувати час зустрічі, створювати повторювані заходи, встановлювати нагадування про подію для всіх її учасників, а також запрошувати інших учасників); Google-диск – сховище для зберігання власних файлів з можливістю налаштування прав доступу до них; Google-docs – сервіс для створення документів, таблиць і презентацій з можливістю надання прав спільного доступу кільком користувачам; сайт Google-інструмент, що дає змогу створювати сайти за допомогою шаблонів Застосування хмарних сервісів є невід’ємною складовою сучасної освіти і сприяє динамі-чному переходу до інновацій з упровадження віртуальних дистанційних освітніх технологій Веб 2.0 і Веб 3.0 як нових форм мережних освітніх сере-довищ. У «хмарі» підтримуються три основних види діяльності, що зумовлює певні напрями їх використання в управлінській діяльності: - комунікація – процес обміну інформацією (фактами, ідеями, поглядами, емоціями тощо) між двома або більше особами; - колаборація – процес спільної діяльності, наприклад, в інтелектуальній сфері, двох і більше осіб або організацій для досягнення спільних цілей.

 

 

 

                                              Хмарні сервіси в роботі вчителя

 

Хмарні сервіси є динамічно масштабованим способом доступу до зовнішніх ресурсів для обчислення у вигляді сервісу, що надається за допомогою Інтернету, при цьому користувачеві не потрібні особливі знання про інфраструктуру «хмари» або навички щодо управління цією «хмарною технологією». В своїй роботі активно використовують різноманітні хмарні сервіси Юрик Л.В., Костирко О.В., Савельєва Л.А., Чекан Л.В., Яновська О.Ю, Дудко О.В., Дубатова Н.В., Кібик І.О., Самойлова Ю.В., Біла З.В., Самчук Т.Г.:

 1.   Використання сервісів Тhinglink та LearningApps.org.

Для узагальнення та систематизації знань учнів на уроці використовуються інтерактивні завдання, які створені за допомогою таких сервісів як Тhinglink, LearningApps.org. Такі завдання дають змогу в ігровій формі засвоїти та перевірити рівень навчальних досягнень учнів. Важливо, що даний сервіс дозволяє публікувати свої вправи та користуватися вже створеними вправами інших учителів.

 

  2. Використання хмари слів

 

Хмара слів (хмара тегів, або зважений список) – це візуальне відтворення списку слів, категорій, міток чи ярликів на єдиному спільному зображенні. За допомогою хмари слів можна візуально відтворити певний матеріал у цікавий, незвичний спосіб. Це сприяє швидкому запам'ятовуванню інформації.

Залучення цього методу доречне на уроках будь-якої навчальної дисципліни.  Можливості ж використання хмари слів  на уроці літератури – безмежні:

  • у хмару можна зашифрувати  тему та епіграф уроку, які учні мають визначити; 

  • за хмарками літературних тегів можна легко знайти героїв творів;

  • хмара може слугувати опорним конспектом для ознайомлення з  новим матеріалом чи його узагальненням, а також для вивчення біографії письменника;

  • можна запропонувати дітям прочитати в хмарі головне запитання, на яке треба знайти відповідь протягом уроку; 

  • скласти розповідь про героя, використовуючи якомога більше слів з  хмари; 

  • за хмаринкою тегів можна відновити сюжет твору;

  • упізнати твір за текстом та ще багато чого.

 

3. Використання блогів у навчальному процесі

 Для організації освітнього процесу вчителі використовують сервіси Google-додатки для створення блогів, за допомогою яких відбувається підтримка взаємозв’язку з учнями. Адже учні по-різному сприймають новий матеріал. Одному потрібно більше часу, іншому – менше. Матеріал, який міститься на блозі, діти можуть переглядати в зручний для них час та стільки разів, скільки їм потрібно. На блозі є можливість розмістити інформацію в будьякій формі: презентації, відеофрагменту, відеоуроку, посилання на ресурс і тощо. Кожен учень опрацювує інформацію в зручній для нього формі. В додатках клас - рум

4.   Використання артскрайбінгу

 

 Використання артскрайбінгу, за допомогою якого можна просто й доступно розповісти про складне, цікаво пояснити певний матеріал. Даний метод отримав назву скрайбінг — процес візуалізації складного змісту просто й доступно, під час якого замальовка образів відбувається прямо під час передачі інформації.

Особливість скрайбінгу полягає в тому, що одночасно залучаються різні органи чуттів: слух та зір, а також уява людини, що сприяє кращому розумінню та запам’ятовуванню. Саме ці особливості роблять скрайбінг одним із методів сучасних технологій, який допомагає доступно та легко пояснювати складний матеріал, сприяє розвитку освіти, презентаціям та доповідям, веденню записів та щоденників.

 5. Використання віртуальної дошки  Padlet

 

               Сьогодні уявити життя без комп'ютера, Інтернету та IT технологій практично неможливо. Сучасні діти не уявляють своє життя без Інтернету з його соціальним спілкуванням та інформаційними ресурсами. Ми спостерігаємо, як росте покоління візуалів, для яких головним джерелом інформації є зоровий ряд. Все це пояснює необхідність використання нових світових інформаційних розробок в освітній діяльності. Однією з інновацій в освітньому процесі, використовуваному в сучасному світі, є хмарні сервіси.

 

Як показує досвід розвинених зарубіжних країн, впровадження в освітній процес «хмарних обчислень» є відмінним рішенням проблем комп'ютеризації освіти.

        До переваг використання хмаро орієнтованого навчального середовища можна віднести: підвищується активізація навчальної діяльності учнів та мотивація до навчання; спостерігається економія навчального часу ― акцент переміщується на відпрацювання навичок, розвитку логічного мислення, пам’яті; є можливість взаємодії з освітніми сервісами, що в цілому підвищують ефективність навчального процесу.

            Спрямування педагогічної діяльності до віртуалізації, використання хмарних сервісів та створення умов для формування мобільного учня та вчителя дає підстави стверджувати, що учасники освітнього процесу отримають вільний доступ до різноманітних даних незалежно від матеріального становища, національності, місця проживання і стану здоров'я.

1
2
4
5
6
8
9
12
14
bottom of page