21.02 - Міжнародний день рідної мови

February 21, 2020

          

 

 

    Наше спілкування між собою зрозумілою нам мовою в переважній більшості випадків має для нас величезне значення. Мова та її нарічча стають не просто засобом комунікації, але й відкривають для нас дуже широкі можливості. Людина так звикає до рідної мови, що вона стає невід’ємною частиною її власної особистості. Так створена людина, що рідною зазвичай стає найбільш близька до неї та її душі мова.

 

             Колись ми всі говорили однією мовою. Розуміли один одного і нам не був потрібен хороший фахівець - перекладач. Згідно з Біблійними текстами  поділ мов відбувся в регіоні, який був названий Вавилон.

           

          Зараз на нашій планеті за оцінками фахівців всесвітньої організації ЮНЕСКО налічується близько 6-ти тисяч мов, причому половина з них перебуває під прямою загрозою зникнення.  Добре це чи погано - не можна сказати напевно, проте абсолютно точно можна стверджувати, що окрема, самостійна мова - це своєрідний носій цілком певних традицій та культурної спадщини, що в свою чергу вказує на конкретну цінність, яку вона може представляти хоча б з точки зору історичної аналітики.

           

 

     У 1999-му році, за даними проекту DilovaMova.com, на 30-й сесії Генеральної конференції Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, було прийнято рішення заснувати Міжнародний день рідної мови. Датою щорічного свята вибрано 21-е лютого. Це всесвітне свято було засноване з метою сприяння багатому культурному та мовному різноманіттю. Збереження багатомовності дає можливість зберегти не тільки унікальний погляд на нашу тисячолітню історію і культуру, але й виробити найбільш широкі підходи у сфері взаєморозуміння і людяності, які все ще продовжують зберігати в собі ряд проблем, вирішення яких видається складним завданням.

                Зроблені кроки по збереженню і поширенню рідних мов на практиці показали, що це активно служить зміцненню солідарності і терпимості, розширенню взаєморозуміння і діалогу, що особливо цінно для нас і нашої власної, сучасної культури і традицій.

         

 

   Учні нашої школи взяли активну участь в заходах до Міжнародного дня рідної мови.

           21 лютого у Миколаївській ЗОШ № 24 відбулися різноманітні заходи до Міжнародного дня рідної мови: квести, виразне читання поезій, перегляд самостійно створених відеороликів про мову, мовознавчі турніри. Заходи пройшли весело, емоційно, пізнавально.

 

        Учитель російської мови Любименко А.В. та учитель  зарубіжної літератури Костирко О.В.  провели інтегрований квест серед дітей 5- 6 класів.  Діти виконували завдання, пов'язані з математикою та літературою, фольклором народів світу, розгадували ребуси,  філворди, змагались між командами, дізнавались про особливості появи писемності в народів світу, близьких та далеких родичів російської мови, порівнювали явища в українській та російській мовах.

        Учителі української мови  Сорока Т.В., Юрик Л.В., Савельєва Л.А, Попеско А.П., Старшикова І.В.  розповіли про місце української мови серед інших народів світу, її красу, милозвучність.

        Учителі початкових класів організували для діток захоплюючу гру.   Сьогодні в 4-В був проведений захід до Міжнародного дня рідної мови. Діти розповідали вірші, відгадували загадки, розгадували ребуси, дізналися ще більше цікавого про мову. А в 4-А і 4-Б класах була проведена гра-естафета "Збери букви". Гра пройшла емоційно. Учні мали змогу перевірити знання з рідної мови.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Please reload

Featured Posts

Корисна та шкідлива їжа для дітей

April 25, 2016

1/2
Please reload

Recent Posts

June 14, 2020

Please reload

Archive