top of page

З Міжнародним днем захисту дітей !


1 червня, перший день літа, в який відзначається Міжнародний день захисту дітей.

Це свято – нагадування суспільству про необхідність захищати права дитини, щоб усі діти росли щасливими, навчалися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали чудовими батьками та громадянами своєї країни.

Особливо важливим цей день видається під час війни в Україні.


Діти - це головна радість і надія для батьків. Вони справжнє майбутнє не тільки для держави, а й для всього світу.


Діти – маленькі частинки великого щастя, ім’я якому – Життя! Діти – це диво, яке наповнює життя кожного дорослого щирою радістю і теплотою. Діти так потребують любові, турботи і батьківської ласки! Так хочеться, щоб кожне дитяче серце не було обділене цим маленьким щастям. У День Захисту Дітей бажаю кожній дитині міцної сім’ї і всього необхідного для безтурботного дитинства. Нехай дитячі посмішки висвітлюють нашу планету, і кожен із маленьких мешканців нашої землі буде здоровим і щасливим....


Діти – це наше майбутнє, наш сенс життя і наше щастя. Нехай вони про війни і ворожнечі дізнаються лише з книг і ніколи не побачать ці біди наяву. Нехай дітям завжди світить сонце яскраво, життя дарує приємні подарунки, а вночі на чистому небі для них сяятимуть мільйони красивих зірок.


Історична довідка



Дитя́чий день (англ. Children's Day) — пам’ятна дата, що відзначається щорічно на честь дітей, дата їх дотримання різниться залежно від держави. У 1925 році Міжнародний день дітей вперше був проголошений в Женеві під час Всесвітньої конференції з питань захисту дітей. Починаючи з 1950 року, він відзначається 1 червня в більшості посткомуністичних країн.

Всесвітній день дитини відзначається 20 листопада на згадку про Декларацію прав дитини Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1959 р.

День дитини розпочався у другу неділю червня 1857 року преподобним доктором Чарльзом Леонардом, пастором Універсалістської Церкви Викупителя в Челсі, штат Массачусетс : Леонард провів спеціальну службу, присвячену дітям. Леонард назвав день Днем троянд, хоча згодом він був названий Квітковою неділею, а потім названий Днем захисту дітей. Вперше Дитячий день був офіційно оголошений Турецькою Республікою національним святом у 1920 році з встановленою датою 23 квітня. День дитини відзначається на національному рівні з 1920 року, коли уряд та газети того часу оголосили його днем для дітей.

Однак було вирішено, що для роз'яснення та обгрунтування цього святкування потрібно офіційне підтвердження, і офіційна декларація була зроблена на національному рівні в 1929 році засновником та президентом Турецької Республіки Мустафою Кемалем Ататюрком.

Глобальне усиновлення

Міжнародний Дитячий день вперше був проголошений в Женеві під час Всесвітньої конференції з питань захисту дітей в 1925 році. 4 листопада 1949 року 1 червня Міжнародна жіноча демократична федерація в Москві встановила Міжнародний Дитячий день.[1] Починаючи з 1950 року, у багатьох комуністичних та посткомуністичних країнах 1 червня відзначається Днем захисту дітей. У 1954 р. Сполучене Королівство проголосило Дитячий день, щоб заохотити всі країни встановити день, по-перше, сприяти взаємному обміну та взаєморозуміння між дітьми, а по-друге, ініціювати дії з метою сприяння та сприяння добробуту дітей світу. Це спостерігається для сприяння досягненню цілей, викладених у Хартії, та добробуту дітей. 20 листопада 1959 року Організація Об'єднаних Націй прийняла Декларацію прав дитини .

Всесвітній Дитячий день відзначається 20 листопада на згадку про Декларацію прав дитини Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1959 р.



Останні ініціативи

У 2000 році цілі розвитку тисячоліття, визначені світовими лідерами, зупинити поширення

ВІЛ / СНІДу до 2015 року. Хоча це стосується всіх людей, головна мета стосується дітей. ЮНІСЕФ прагне досягти шести з восьми цілей, які стосуються потреб дітей, щоб усі вони мали право на основні права, прописані в міжнародному договорі про права людини

1989 року.

ЮНІСЕФ постачає вакцини, співпрацює з директорами з питань належного медичного обслуговування та освіти та працює виключно для допомоги дітям та захисту їх прав. У вересні 2012 року Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун очолив ініціативу щодо виховання дітей.

По-перше, він хоче, щоб кожна дитина могла відвідувати школу - мета до 2015 року. По-друге, для вдосконалення набору навичок, набутих у цих школах. Нарешті, впровадження політики щодо освіти для сприяння миру, повазі та екологічним проблемам. Універсальний Дитячий день - це не просто день святкування дітей такими, якими вони є, а просвітництво дітей у всьому світі, які зазнали насильства у формах жорстокого поводження, експлуатації та дискримінації. У деяких країнах діти використовуються як робітники, занурені у збройні конфлікти, живуть на вулицях, страждають від різниць, будь то релігія, проблеми меншин чи інвалідність.

Діти, які відчувають наслідки війни, можуть бути переміщені через збройний конфлікт і можуть зазнати фізичних та психологічних травм. У терміні "діти та збройні конфлікти" описані наступні порушення: вербування та діти-солдати, вбивства / каліцтва дітей, викрадення дітей, напади на школи / лікарні та недопущення гуманітарного доступу до дітей. В даний час існує близько 153 мільйонів дітей у віці від 5 до 14 років, які примушені до дитячої праці.

Міжнародна організація праці в 1999 р. Прийняла Заборону та ліквідацію найгірших форм дитячої праці, включаючи рабство, дитячу проституцію та дитячу порнографію.

Короткий зміст прав, передбачених конвенцією про права дитини, можна знайти на вебсайті ЮНІСЕФ. Канада була співголовою Всесвітнього саміту для дітей у 1990 р., А в 2002 р. Організація Об'єднаних Націй підтвердила зобов'язання завершити порядок денний Всесвітнього саміту 1990 р. Це додано до звіту Генерального секретаря ООН " Ми, діти: Огляд кінця десятиліття" за результатами Всесвітнього саміту для дітей.

Дитяче агентство Організації Об'єднаних Націй опублікувало дослідження стосується збільшення кількості дітей, яке становитиме 90 відсотків наступного мільярда людей.


Мета і місія свята

Головними цілями дня є заохочення миру, братерства і взаєморозуміння між дітьми; закликати батьків, держави, урядові та неурядові організації захищати права і свободи дітей.

Людство зобов’язане дати дитині найкраще, що воно може дати, така основна ідея.

Міжнародний день захисту дітей – це також привід нагадати дорослим про необхідність дотримання прав дітей:

на життя,

на свободу думок і віросповідання,

на освіту, відпочинок і дозвілля,

на захист від фізичного та психологічного насильства,

на захист від експлуатації дитячої праці.

Тільки в умовах захисту прав і свобод дитини можливе формування гуманного і справедливого суспільства.

Перший день літа – можливість для підлітків задуматися про своє місце в світі і розглянути, які проблеми вони вважають важливими для себе і суспільства в цілому.

Офіційним символом Міжнародного дня захисту дітей є спеціальний прапор. На зеленому тлі, що символізує гармонію і родючість, навколо Земної кулі зображено 5 фігурок людей. Ці фігурки символізують єдність усіх рас і народів, а зображення Землі - символ спільної домівки.

Турбота про дітей, усвідомлення пріоритетності їх інтересів над інтересами дорослих мають стати філософією нашого життя.

Золочівське бюро правової допомоги бажає миру і злагоди кожній дитині, кожній родині, усій Україні! Наснаги і мудрості батькам, педагогам, дорослим, серця яких сповнені любові до дітей.



Цікавинки

Джерело


Інформацію підготувала зав. бібліотекою О.В.Лянна


Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Youtube
  • Blogger
  • Twitter Basic Square
bottom of page